Nieprawidłowe odtwarzanie plików mp4

Nagrałem sobie tel. komórkowym kilka klipów na koncercie którym byłem

Nie wiedząc czemu, większkość z tych filmików się tnie, kilka jest nagranych be zarzutu.

Moje pytanie - czy jest to wina braku jakichś kodeków? Może jest jakiś inny powód?

Oto 2 filmiki:

http://www.megaupload.com/?d=SMH2SN00

http://www.megaupload.com/?d=AKV9BMTD

oba nagrane tym samym telefonem, jeden po drugim

ten pierwszy się strasznie tnie natomiast drugi działa bez zarzuu

ShortestStraw , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

ShortestStraw , to nie wina kodeków, po prostu ten pierwszy plik jest uszkodzony (błąd przy nagrywaniu lub przy kopiowaniu do kompa).

Nie zastanowiło cię dlaczego 9 minutowe nagranie zajmuje mniej niż 5 minutowe?

Porównaj parametry tych plików w programie MediaInfo a wszystko stanie się jasne.

jakim cudem zatem audio nie ulega zawieszeniu i jest całe?

A no takim cudem że błąd w pliku jest w części w której jest zapisany obraz, wiedziałbyś gdybyś porównał parametry tak jak ci poradziłem.

Plików video nie należy myśleć jak o całości jakby obraz i dźwięk z danego czasu były zapisane liniowo równolegle w tym samym fragmencie pliku a raczej jak o 2 plikach zapisanych wewnątrz pliku pliku formatu kontenerowego (to tak jakby to był plik audio i plik video wewnątrz archiwum zip) tyle że program odtwarza je równolegle.

Pliki takie składają się z zazwyczaj z 2 części (może ich być więcej, rzadko kiedy mniej): części w której jest zapisany obraz i części w której jest zapisany dźwięk (tej części może nie być jeśli było nagrywane bez zapisu dźwięku).

A przy odtwarzaniu program musi dopasować aż 3 kodeki: najpierw dla formatu kontenerowego (np. avi, mp4, rmvb, itp.), potem dla obrazu (kodek video; np. avc, xvid, divx, mp4 visual, itp.) oraz dla dźwięku (kodek audio; np. mp3, aac, ac3, itp.).

Jakie są potrzebne dla danego pliku można dowiedzieć się właśnie używając MediaInfo.

Przy czym w twoim przypadku problem nie tkwi w kodekach tylko w samym pliku.

OK, dziękuje za wypowiedź, pozdrawiam