Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu - Artefakty

(Trebron) #1

Witam. Mój problem polega na tym, iż co jakiś czas mam problemy z wyświetlaniem obrazu. Wygląda to tak jak na zdjęciach pokazanych w tej galerii:

Konfiguracja sprzętowo\programowa:

CPU - AMD Athlon X2 4200+

GPU - Asus GeForce 7600 GT (sterowniki 185.85 - najnowsze polecane przez nVidię do tej karty).

RAM - 3 GB DDR Patriot

HDD - 320 GB Seagate.

MOBO: Gigabyte GA-M57SLI-S4

Wygląda mi to na problemy z kartą graficzną, ale po kolei. Gdy problem się pojawił, obraz zaczął migotać i nic nie można było zrobić. Problem występował aż do chwili, gdy system operacyjny uruchomiony został w trybie awaryjnym. Wtedy te artefakty znikały i można się było uruchomić w trybie zwykły, tak jak gdyby nigdy nic. Wcześniej uruchomienie systemu powodowało BlueScreen lub zawieszenie systemu. Niestety problem powraca co jakiś czas. System operacyjny był reinstalowany i nic nie pomogło - problem dalej powraca. Wykluczyłem możliwość awarii monitora, podłączony do innego komputera działa poprawnie. Karta graficzna gdy działa poprawnie ma poprawną temperaturę - od 45C w stanie bezczynności do 70C w mocnym stresie. Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

(Dimatheus) #2

Witaj,

Niestety, pokazane przez Ciebie screen'y wskazują raczej jednoznacznie na problem z pamięcią RAM karty graficznej - założę się, że uszkodzeniu uległy te 2 kości, które nie mają dodatkowego chłodzenia... :frowning:

Pozdrawiam,

Dimatheus