Nieprawidłowo zainstalowany ASPI

Witam!

Mam problem z nagrywarką. Nie odtwarza mi moich nagranych płyt DVD.

Szukając na forum odpowiedzi-pomocy znalazłem, ze większość radzi wczytać ASPI.

Mam Win XP SP 2.

Po wgraniu ASPI sprawdziłem - czy wlasciwie wgrałem i pokazuje tak jak w załączonej fotce

Widać, ze źle i niewłaściwie mi się wgrało.

Co radzicie zrobić – jak to usunąć i wgrać poprawnie?

Czy w ogóle wgrać ASPI i czy może to poprawić lub całkowicie zlikwidować mój problem z nagrywarką?

screenhunter003lx2.png

A może po prostu to co odtwarzasz wymaga np tak jak filmy - odpowiednich

kodeków ??

Wgrać i sprawdzić czy są widziane poprawnie ;):

http://www.adaptec.com/en-US/speed/soft … 71_exe.htm

Witaj gina!

Co się tyczy mojej nagrywarki, to ona nie widzi płyty DVD - nie pokazuje jej zawartości. Piszczy, cyka tam coś przez parę minut i na tym koniec.

CD nagrane i oryginalne DVD fimy pokazuje bez problemów.

Tylko te moje nagrane DVD nie chce odpalić!

Updatowalem K-Lite jakies pare tygodni temu i myślałem, ze to było przyczyną. Ale na tym forum mi powiedzieli, ze kodeki nie moga wpływać na pracę nagrywarki.

Na tej force, czyli w moim kompie nagralo sie ASPI dla Win 2000. Taką info znalazłem w internecie na stronie dot.ASPI.

Rozumiem, ze radzisz mi wgrac ASPI podane przez ciebie (akurat tam jest na Win XP) - a to moje to co? - nie będzie koligowało? nie usuwac jego?

I jak mam zobaczyc czy widziane jest poprawnie?

http://www.cdrlab.pl/file_detale_1488.html zainstaluj to. Zrób wg czytaj to.

Prawdopodobnie ASPI nie ma tu akurat nic do rzeczy,

choć powinno być zainstalowane, tak jak mówi qrczak13

lub jak u mnie, ale po wszystkim powinieneś przeinstalować NERO

lub inny program który do tego uzywasz :wink:

PS

Jakiego programu używasz do nagrywania ??

Zainstalowałem tak jak qrczak13 napisal , czytając to (jak w notatniku programu).

Teraz mam następną fotkę - sądze , ze już dobrze jest ??!

screenhunter001ye8.png

Program do nagrywania to - NTI CDDVD Maker 7 - załączony fabrycznie do mojego laptopa Acer’a.

Po zainstalowaniu ASPI (tego co radzi qrczak13 - program do nagrywania działa. Nie muszę go reinstalować.

Ale nagrywarka dalej mi nie czyta moich nagranych na tym lapku płyt DVD. Szlag mnie trafia, bo mam duzą bibliotekę i lapka używam jak do pracy tak i w podróży.

Wgrały Ci się akurat starsze wersje ASPI, ale tak jak wcześniej

mówiłem ma to raczej drugorzędne znaczenie.

  • sprawdź czy do Twojej nagrywarki nie ma nowszego firmware

i wgraj jeśli jest !

  • sprawdź z innym programem nagrywającym , choćby z NERO

w okrojonej wersji,

  • zawsze możliwe jest uszkodzenie nagrywarki w torze

DVD - i staje się to coraz bardziej prawdopodobne :frowning:

Witaj gina! Wesołych Świąt!

ASPI nic nie pomoglo. Wykasowałem je całkowicie, bo nawet oryginalne płyty dvd zaczął mi wybiórczo odtwarzać. Obawiam się , ze zabardzo namieszałem u siebie. Laptop był reklamowany (2 lata temu) jako jednostka multimedialna. Jest to model Acer Aspire 3003 WLMi.

I wszystko pod tym kątem było tam ustawione i wgrane.

Przez ponad rok nagrywarka dziłała dobrze. Tylko jak zacząłem się bawic kodekami - najpierw XP codecs Pack a póżnej K-Lite Mega - to zaczeły się problemy. Ale nie jestem pewny, czy to tylko od tego.

Mam nagrywarkę - Slimtype DVDRV SOSW-8335. Na stronie Acera nie mogę znależć sterów jak również w wyszukiwarce.

Mam płytke -bootable- ze sterami i programami, ale tez nie widzę albo nie mogę rozpoznać - jaki to ster do nagrywarki (tam są skróty w nazwach, niektóre łątwo rozpoznawalne do czego służą)

Po co mam sprawdzac z NERO skoro mój program nagrywa dobrze.

Sprawdziłem u znajomego, on ma komp nówkę bez dodatkowych kodeków tylko WMP 11 i wgrałęm mu ALLPlayera, ale bez płatnych kodeków. Moje płyty dvd chodzą u niego bez problemowo!!??

Co to jest -uszkodzenie w torze dvd?? Da się to naprawić we własnym zakresie? Czy trzeba będzie zanieść do serwiu?