Nieprawidłowo zainstalowany "Seven Transformation Pack 5.0"

Witam wszystkich serdecznie. Jakie mogą być konsekwencje z tego że, chcąc użyć Seven Transformation Pack 5.0 w celu zmiany wygladu windowsa xp zamiast kliknąć na napis “Instal Seven Transformation Pack”

( obrazek nr.3 http://www.vista.pl/porady/1092_jak_upo … ows_7.html )

to ja… kliknąłem na " integrate seven transformation pack into Windows setup files" :?

Bo z tego co dało się zauważyć to to że podczas procesu transformacji wyskakiwały mi zupełnie inne okienka niż te w linku oraz aplikacja po prostu przerobiła mojego windowsa xp tylko w 50%. Ale czy naprawdę tylko tyle, czy ten błędny krok w procesie transformacji wyglądu mojego xp nie uszkodził plików systemowych?

Uszkodził jak uszkodził… Nie jest tragicznie, przecież póki co wszystko w miarę działa, prawda? :slight_smile:

Ta druga opcja spowodowała, że pliki systemowe zostały zastąpione tymi z paczki STP5.0. Jeżeli nie zachowałeś ich kopii zapasowych (albo instalator STP tego nie zrobił) to powrót do oryginalnych plików może być możliwy dopiero po reinstalacji (naprawczej) systemu albo instalacji jakiegoś dużego Service Packa.

Jeśli wszystko działa jak trzeba i póki działa, to nie ma się czym za bardzo przejmować :slight_smile:

A przywracanie systemu zrobiło by powrót do tych oryginalnych plików ? Czy samo przywracanie systemu nie pomoże?

Trudno powiedzieć. Znów - wszystko zależy od “inteligencji” instalatora tej nakładki. Jeśli utworzył punkt przywracania zawierający wszystkie zmieniane pliki, to tak, zadziała. Jeśli nie - to niestety. Automatyczne punkty przywracania mogą nie dać rady przywrócić wszystkiego.

Ale, jak już pisałem wyżej - reinstalacja naprawcza (tzw. w miejscu) da sobie z tym radę na pewno. I nie trzeba się lękać :-). Nie będzie żadnego formata, utraty swoich danych czy ustawień. Instalator Windows po prostu przywróci pliki systemowe (uszkodzone i ew. brakujące) nie robiąc żadnej szkody plikom i ustawieniom użytkownika. Ani zainstalowanym programom. Jedyne co, to będzie trzeba ponownie zainstalować poprawki, te nowsze od SP zawartego na płycie z systemem.