Nieprawidłowy sterownik DirectSound 88780078

Witam.

Mam problem z dźwiękiem w laptopie. Wczoraj przez przypadek chyba usunęłam jakieś sterowniki.

Przy odpalaniu Winampa wyskakuje komunikat Nieprawidłowy sterownik DirectSound kod błędu 88780078.

Laptop Toshiba Satelite L30 system operacyjny Microsoft Windows XP Professional.

Pobierz sterowniki do karty dźwiękowej ze strony Toshiby i zainstaluj ponownie.

a czy to ma byc sterownik Sound Driver?

Tak.

przepraszam za tak głupie pytania ale na takich rzeczach wcale sie nie znam. Po sciągnieciu sterownika wyskakuje mi informacja ze musze nabyc licence? czy odrzucic to tylko? i pozniej jak mam wypakowa ten sterownik?

Nie bardzo wiem o czy teraz piszesz, na pewno informacja brzmi Nabyć licencję czy może zaakceptować?

wyskakuje mi komunikat PLEASE PURCHASE WINRAR LICNSE. to można zamknąc wiec wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia większy problem mam z wypakowaniem tego sterownika czyli po ściągnięciu jak go “zrzucić” na komputer?

Jednak ma znaczenie ponieważ na tym forum mówimy o legalnym oprogramowaniu. WinRAR nie jest programem darmowym. Komunikat oznacza że skończył ci się czas testowania i aby nadal korzystać z programu WinRAR należy zakupić licencję. Albo skorzystać z darmowego zamiennika np. 7-Zip.

Jeżeli jest to archiwum zip, rar etc. wypakuj do dowolnego folderu a następnie uruchom instalator. Jeżeli jest to plik z rozszerzeniem exe po prostu go uruchom.

Jeszcze jedno udało mi sie to wypakować, mam folder na pulpicie a jak uruchomić ten instalator? :?

setup.exe

Dziękuje ślicznie , wszystko jest :smiley: