Nieprawidłowy sterownik DirectSound

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam problem z odtwarzaniem muzyki, a mianowicie w Winampie wyskakuje mi okienko z powiadomieniem:

‘‘Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu 88780078.’’

Co mam z tym zrobić?

KARTA MUZYCZNA - SB Live! Audio [DF00]

Pozdrawiam.

Hej,

Na początek odinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po restarcie przeczyść dysk i rejestr przy pomocy programu CCleaner. Po kolejnym restarcie zainstaluj sterowniki ponownie - ich najnowszą wersję znajdziesz na stronie producenta - tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdy instaluję sterowniki do mojej karty wyświetla mi się błąd: ‘‘The WIndows operating system running on this computer is not supported by this product. Setup will exit.’’ Co mam zrobić?

Hej,

A pobrałeś wersje sterownika odpowiednią do Twojego systemu operacyjnego?? Na stronie pierwszy sterownik przeznaczony jest do systemu 64-bitowego. Jako że ze starowinkami widzę jakiś bałagan, najlepiej kliknij na dole strony przycisk Automatyczna Aktualizacja Oprogramowania, która pozwoli na znalezienie odpowiednich sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ta Automatyczna Aktualizacja coś nie działa…

Hej,

:arrow: Jeśli masz możliwość, sprawdź dokładny numer karty. Pomocny będzie do tego poniższy screen

60921374011140027964_thumb.jpg

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Model: CT4670

Korzystam z Windows XP Home Edition.

Hej,

Czyli Twoja karta dźwiękowa to dokładnie Sound Blaster Live! Value.

Jeśli chodzi o same sterowniki, to na stronie widoczne są one tylko w wersji Web Update, czyli najważniejsze części i tak będą pobierane z sieci - ważne więc, by komputer w czasie instalacji był połączony z siecią. :slight_smile: A sterowniki to Sound Blaster Live! - LiveDrvUni-Pack English

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałam wszystkie sterowniki prawidłowo, lecz błąd DirectSound dalej się wyświetla… Co zrobić?

Hej,

:arrow: Czy po instalacji restartowałeś komputer??

:arrow: Czy masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej oraz najnowszy DirectX??

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń karta jest widoczna jako urządzenie nieznane??

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Restartowałam.

  2. Czy sterowniki są zainstalowane, to nie wiem. A DirectX mam 9.0.

  3. Nie. Kartę widzi normalnie.

Hej,

:arrow: Czy w takim układzie w innych programach dźwięk działa poprawnie?? Sprawdź na przykładzie Windows Media Player’a.

:arrow: Może problem dotyczy ustawień Winampa?? Kliknij kolejno: Opcje -> Preferencje -> Wtyczki -> Wyjściowe -> NullSoft: Wyjście DirectSound -> przycisk Konfiguruj. W liście, która pojawi się spróbuj wybrać inne urządzenie miksujące.

Pozdrawiam,

Dimatheus