Nieprawidłowy sterownik DirectSound

(Death Carolina) #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam problem z odtwarzaniem muzyki, a mianowicie w Winampie wyskakuje mi okienko z powiadomieniem:

''Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu 88780078.''

Co mam z tym zrobić?

KARTA MUZYCZNA - SB Live! Audio [DF00]

Pozdrawiam.

(Dimatheus) #2

Hej,

Na początek odinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po restarcie przeczyść dysk i rejestr przy pomocy programu CCleaner. Po kolejnym restarcie zainstaluj sterowniki ponownie - ich najnowszą wersję znajdziesz na stronie producenta - tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Death Carolina) #3

Gdy instaluję sterowniki do mojej karty wyświetla mi się błąd: ''The WIndows operating system running on this computer is not supported by this product. Setup will exit.'' Co mam zrobić?

(Dimatheus) #4

Hej,

A pobrałeś wersje sterownika odpowiednią do Twojego systemu operacyjnego?? Na stronie pierwszy sterownik przeznaczony jest do systemu 64-bitowego. Jako że ze starowinkami widzę jakiś bałagan, najlepiej kliknij na dole strony przycisk Automatyczna Aktualizacja Oprogramowania, która pozwoli na znalezienie odpowiednich sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Death Carolina) #5

Ta Automatyczna Aktualizacja coś nie działa...

(Dimatheus) #6

Hej,

:arrow: Jeśli masz możliwość, sprawdź dokładny numer karty. Pomocny będzie do tego poniższy screen

60921374011140027964_thumb.jpg

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Death Carolina) #7

Model: CT4670

Korzystam z Windows XP Home Edition.

(Dimatheus) #8

Hej,

Czyli Twoja karta dźwiękowa to dokładnie Sound Blaster Live! Value.

Jeśli chodzi o same sterowniki, to na stronie widoczne są one tylko w wersji Web Update, czyli najważniejsze części i tak będą pobierane z sieci - ważne więc, by komputer w czasie instalacji był połączony z siecią. :slight_smile: A sterowniki to Sound Blaster Live! - LiveDrvUni-Pack English

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Death Carolina) #9

Zainstalowałam wszystkie sterowniki prawidłowo, lecz błąd DirectSound dalej się wyświetla.. Co zrobić?

(Dimatheus) #10

Hej,

:arrow: Czy po instalacji restartowałeś komputer??

:arrow: Czy masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej oraz najnowszy DirectX??

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń karta jest widoczna jako urządzenie nieznane??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Death Carolina) #11
  1. Restartowałam.

2. Czy sterowniki są zainstalowane, to nie wiem. A DirectX mam 9.0.

3. Nie. Kartę widzi normalnie.

(Dimatheus) #12

Hej,

:arrow: Czy w takim układzie w innych programach dźwięk działa poprawnie?? Sprawdź na przykładzie Windows Media Player'a.

:arrow: Może problem dotyczy ustawień Winampa?? Kliknij kolejno: Opcje -> Preferencje -> Wtyczki -> Wyjściowe -> NullSoft: Wyjście DirectSound -> przycisk Konfiguruj. W liście, która pojawi się spróbuj wybrać inne urządzenie miksujące.

Pozdrawiam,

Dimatheus