Nieprzerwane skanowanie (ciągłe skanowanie)

Witam!

Czy istnieje program w którym byłaby możliwość nieprzerwanego skanowania. Na przykład ustawiasz rozdzielczość, rozszerzenie zeskanowanego pliku, oraz folder docelowy, i tylko wciskasz: następny, następny (i zmieniasz dokument, który masz zeskanować)… Mam do zeskanowania ponad 150 zdjęć (pamiątka po wakacjach) i chciałam ich wykorzystać do prezentacji na zaliczenie z grafiki, a nie chcę ustawiać za każdym razem obszaru do skanowania. Znacznie by to skróciło czas. Szukałam takiej opcji w XnView i Irfan ale nie znalazłam… Ewentualnie może w tych programach jest taka opcja ale na nią nie natrafiłam. Bardzo proszę o pomoc.

nie kumam… ja na skanerze mam przycisk skanuj… a skaner sam rozpoznaje wielkość obrazu, a rozszerzenie ustawia się domyślnie w sofcie dołączonym do skanera… to w czym problem?

sniper00 Ja mam skaner Lexmark X3310 - i niestety nie mam takiego magicznego guziczka ani software… Właśnie o taki soft o którym mówisz mi chodzi… (a raczej piszesz)

na linuxie masz sane czy jakoś tak… bardzo fajny soft do skanowania…

A na Windows nic nie ma?? Bo na Linuxie mam problem z zainstalowaniem swojej drukarki… :frowning:

http://www.faststone.org/download.htm

na innym forum zachwalali ten program jako dobry do skanowania grafiki, a ten do archiwizacji tekstu: MrBills Pro 2.1