Niereagujący komputer

no albo zasilacz się spalił, najlepiej podłączyć inny i zobaczyć co się stanie (tylko bez cd-romu)

Dla pewności możesz spróbować uruchomić komputer na zintegrowanej karcie graficznej (wyciągnij 640 z komputera i monitor podłącz pod wyjścia wideo na płycie głównej).

Nie bardzo rozumiem to co mam zobic falcon. Zasilacz mam firmy deer model dr b350atx

podłącz drugi zasilacz i zobacz co się stanie , co do zintegrowaniej grafiki to jak można na niej wystartować, jak komputer wcale nie startuje?

Dodane 18.06.2013 (Wt) 21:02

kolega miał podobny problem, laptop mu nie startował tylko migały kontrolki, metodą prób i błędów wyciągną jeden ram (bo mi dual na płycie głównej) i komputer ruszył, teraz działa tylko na jednym ramie

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale musiałem wyjść, po co mam zakładać ram skoro bez nich nie widać żadnych objawów “życia” komputera?

Dodane 18.06.2013 (Wt) 21:59

Ma ktoś jakiś pomysł żeby rozwiązać ten problem ?

Dodane 18.06.2013 (Wt) 23:19

Po podłączeniu starego(działającego w starym komputerze) zasilacza nagle zaczęło coś piszczeć to nie próbowałem nic dalej robić, tylko go odłączyłem.

Dodane 18.06.2013 (Wt) 23:21

Wydaje mi się, że mógł być to odgłos z płyty głównej, bo wszystko od niej jest odłączone oprócz procesora, chłodzenia no i zasilacza. Co o tym sądzicie ?

żeby coś ruszyło musi być podłączony dysk twardy i ram

Dodane 18.06.2013 (Wt) 23:28

no ale jak się coś dzieje to chyba nie jest zle

Żeby sprawdzić czy z płytą główną jest ok, to chyba jednak nie muszę mieć podłączonego dysku i ramu ? Nie próbowałem dalej nic robić, bo nie wiem czego jest oznaką takie ciągłe’piii’ bez próby uruchomienia komputera, więc wolałem nie ryzykować dodatkowych usterek.

Zasilacz jest z czarnej listy (ryzykujesz podłączając go do komputera).

Czy masz możliwość pożyczyć markowy/sprawdzony zasilacz.

Ten ciągły sygnał mógł oznaczać brak pamięci RAM.

Chodziło mi o to że w twoim procesorze i5-2320 jest zintegrowana karta graficzna (Intel HD 2000).

Jeśli masz slaby zasilacz, wyjmując GeForce GT 640 z komputera i uruchamiając go na zintegrowanej karcie graficznej zmniejszasz obciążenie zasilacza.

Witam, podłączyłem go i wszystkie wiatraki zaczęły działać lecz nadal też ‘piczało’ lecz do komputera mam tylko podłączoną 1 kość ram i myślę że to może z tego powodu ? Dziwi mnie jeszcze to, że pipczy bez rozruchu.

Dodane 19.06.2013 (Śr) 9:10

Podłączam go w ogóle bez nastawienia na obraz tylko czekam na rozruch. Nie mam możliwości podłączenia markowego zasilacza.

I jak w końcu zadziałał ten komputer?

Nie zadzialal, wadliwa okazala sie plyta glowna.