Nierojaśniona matryca w Acer z Vista

(Kkirko) #1

Mam laptopa Acer Aspire 1640z.

Zainstalowałem Viste Ultimate, potem sterowniki (z internetu jakieś znalazłem bo ze strony producenta jakoś nie mogłem nic pobrać a kupiłem laptopa bez płytki ze sterownikami)

Co zrobić aby było można rozjaśnić tą matryce po jest tak jakby w ogóle nie było nic jasności, a jak odłączę zasilacz to już w ogóle prawie nic nie widać.

Co jest nie tak?

(byron_wolf) #2

W schematach zasilania musisz ustawić poziom jasności ekranu. Powinieneś mieć do nich dostęp z poziomu ikonki przy zegarku :slight_smile:

(Mihau X64) #3

Mój brat miał ten sam problem ściągnij ze strony acera następujące aplikacje:

• Empowering Technology (zainstaluj to aplikacja zarządzająca innymi aplikacjami acera)

• Acer ePower Management (aplikacja do sterowania zasilaniem komputera a także matrycą)

Miłego rozjaśniania :wink:

(Pcz 07) #4

Ta aplikacja napewno ci pomoże w tym problemie.

PS

Nie dało się klawiszami? :smiley:

(Kkirko) #5

ePower zadziałało. N pewno jest o wiele lepiej niż na początku :slight_smile:

A o jakie klawisze Ci chodzi?

(Pcz 07) #6

No w 5220 są klawisze do tej funkcji. Wciskam Fn i klawisze obok strzałek mam takie :smiley:

(Kkirko) #7

I działa to też :slight_smile: Nawet głośność się reguluje, dzięki wszystkim za rozwiązanie problemiku :smiley:

(Pcz 07) #8

No widzisz, wystarczy się rozejrzeć, jakież to funkcje ma nasz sprzęcik =D> :smiley:

(Kkirko) #9

Nie wiem jeszcze czy stery od karty graficznej są zainstalowane.

Zainstalowałem Viste i żadnych zanków zapytania nie ma w "menedzer urządzeń". A jak ściągne sterowniki ze strony producenta to nie mogę ich zainstalować ponieważ wyskakuje komunikat taki jak na scereenie.

W "indeks wydajności systemu" w grafika mam 1.5 a w grafika w grach jest 1.0. Wiem że notebook nie jest do gier ale to raczej za mało jak na ten komputer

o7utmfuxnfbofarixspu.jpg

9lm52mz4lcyqwkvt39b.jpg

(Mihau X64) #10

Napisze ci co masz zrobić.. opis dotyczy sterowników pod wersja Windows Vista X64 oraz X86.. A więc:

1.) Wdzodzisz na stronę ATI i ściągasz pliki w zależności od wersji systemu:

2.) Rozpakowujesz plik tam gdzie on tego chce albo tam gdzie ty chcesz :stuck_out_tongue: (abyś potem znalazł)

3.) Wchodzisz na strone Microsoft'u i ściągasz XML Core Services 4.0 lub 6.0

Core Services 4.0 - [5,5MB]

Core Services 6.0 - [7,6MB] (SP1 zawiera już ten dodatek)

4.) Instalujesz XML Core Services 4.0 lub 6.0

5.) Ściagasz program HD Modder - [2,6MB]

6.) Rozpakowujesz HD Modder i włączasz go..

7.) W głównym oknie programu podajesz ścieszke do katalogu gdzie rozpakowałeś sterowniki (punkt 1)

8.) Wciskasz modyfikuj i czekasz cierpliwie aż skończy (jakieś 5-6 sek) i tyle sterowniki gotowe do instalacji..

(Kkirko) #11

A pójdzie to na 32 bitowej Viście? :x

P.S

Linki z pkt. 1. nie działają i tak :stuck_out_tongue:

(Mihau X64) #12

Tak. x86 = 32bit / x64 = 64bit

Już poprawiłem

(Kkirko) #13

Zrobiłem tak jak pisałeś i nic.

Te sterowniki chyba są do amd a ja mam intel karte graficzną. Jakaś propozycja?

(Plgracz) #14

Ciekawe dlaczego mając chipset Intela podajesz rozwiązanie dla ATI?

Nawet na stronie Intela nie ma sterowników dla tego chipsetu Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family pod Windows Vista :frowning: Masz zainstalowane właściwe sterowniki. (http://downloadcenter.intel.com/Product ... 2〈=eng)

(Kkirko) #15

Tylko że nic nie instalowałem, to z vistą zostało zainstalowane więc wydawało mi się że to są takie podstawowe aby tylko były. Ale jak to są najlepsze to już trudno, myślałem że coś lepszego się znajdzie

(Plgracz) #16

Sterowniki do tego chipsetu graficznego Vista ma już w sobie. Intel na swoich stronach nie opublikował żadnych sterowników do tych chipsetów dla Windows Vista.