Nierówna praca CPU

Witam wszystkich :slight_smile:

Problem jest następujący. Jakiś czas temu komputer zaczął mi mocno mulić np. przy rozmowie przez Skype. Okazało się, że zużycie proca jest 100% podczas rozmowy. Kiedy nic nie było uruchomione pracował sam system zużycie proca był około 10% ale stale występowały skoki zużycia sięgające 60%. Czyli raz 10% a za chwile 50-60% i tak co chwile.

Pomyślałem, że ponieważ komp nie był dawno odchwaszczany i formatowany złapał jakiegoś syfu i świruje. Nie dawno udało mi się dostać nowy dysk 80GB i na nim postanowiłem postawić nowy system i korzystać bez żadnych problemów.

Okazało się, że po zainstalowaniu Windowsa Home SP2 i sprawdzeniu pracy kompa na samym systemie (nie instalowałem, żadnych programów) sytuacja jest podobna. :sciana:

Poniżej wykres jak to wygląda:

wykreskf6.th.png

Nie wiem o co chodzi nie znam się na tym, mogę mieć jedynie jakieś domysły.

Czy może być tak, że kość RAM-u, , która była dokupiona osobno do kompa (częstotlowść była chyba taka sama jak poprzedniej albo wyższa) powoduje jakiś konflikt z procem? Czy taki konflikt jest możliwy w ogóle ? :hmmm:

Liczę na waszą pomoc bo jest to rzecz dość dziwna a takie skoki są uważam nie do przyjęcia.

pozdrawiam

p.s. w tej chwili pracuję na innym kompie więc pewnie nie będę mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania od razu.

Zobacz jaki proces zużywa proca.

Zobacz czy dyski nie chodzą w trybie pio

viewtopic.php?f=13&t=241712

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/konfig … pedow_ide/

  • skany może jakiś wirus, logi do działu bezpieczeństwo

I to jest najdziwniejsze, że jeżeli wchodzę w zakładkę procesy to wszystko gra, proces bezczynności na prawidłowym poziomie ale…

pod spodem tam gdzie jest napisane zużycia procesora wyniki są takie jak na wykresie czyli ciągle się zmieniają… nie rozumiem tego właśnie

http://img232.imageshack.us/img232/7563 … 645gx4.jpg

Żeby sprawdzić, który proces zużywa proca to: CTRL+ALT+Delete, w Menedżerze zadań w zakładce Procesy kliknij na CPU (screen)(wartości uszeregują się od największej do najmniejszej). Wtedy będziesz wiedzieć, który procesor obciąża procesor.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi … 96653.aspx

jak najedziesz na wykresach to pokaze nazwe procesu, albo dodaj kolumne “CPU History” to pokaze zuzycie CPU dla kazdego procesu osobno

Udało mi się namierzyć ten proces.

System idle process -> DPCs (Deferred Procedure Calls)

Co to jest za proces i dlaczego co chwile zżera mi CPU ?

Przecaytaj to:

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? … 56cc21a8f9