Nierówne wykorzystanie łącza

(Surmiaczek13) #1

Witam.

Mam internet radiowy 3mb rozdzielany routerem TP-Link na cały dom poprzez sieć Wi Fi. Ja korzystam z bezpośredniego podłączenia do routera kablem. Brat na laptopie używa Wi Fi. Do wczoraj wszystko było ok. Brat w trakcie używania internetu nie obciążał mojego ani odwrotnie. Od wczoraj jednak gdy brat robi cokolwiek(nawet przeglądanie zwykłych stron internetowych) mój internet jakby przestawał działać. Całe łącze skupia się wtedy na jego laptopie a na mój komputer przechodzi marna część która ledwo łączy ze zwykłymi programami typu Skype czy GG. W drugą stronę to nie działa. Gdy ja robię coś u siebie on nawet tego nie odczuwa.

Czy jest jakaś możliwość aby powrócił ten dawny stan internetu w którym ani on mi ani ja jemu nie przeszkadzałem w przeglądaniu stron itp. I czym może być to spowodowane?

(roobal) #2

Napisz przede wszystkim, co to za router (model) i jak jest podłączone łącze od dostawcy do tego routera.

Pozdrawiam!

(Surmiaczek13) #3

TP-Link TL-WR340G

A łącze jest radiowe.

(roobal) #4

Chodziło mi o to, w jaki sposób łącze jest podłączone do routera. Ten model nie może pracować jako AP Client, od dostawcy masz jakiś modem czy podłączasz dodatkowy AP?

Pozdrawiam!