Nierozwiazany problem z blue screen


(Norbi9) #1

Witam mam problem kiedyś to było ak że jak instalowałem windowsa xp to wyskakiwal mi blue scren w 9 minucie i innych czasach teraz to sie zamieniło w to gdy wlaczam komputer pierwszy raz na dzień włącza mi się kilka razy i wyskakuje mi blue screen. Ale potem po kilku minutach się uruchomi co zrobić żeby działał poprawnie?


(Respev) #2

Zapewne któryś z komponentów jest zepsuty lub wgrywasz złe sterowniki. Blue screeny pojawiają się najcześciej, gdy wystepuje pewna niezgodność z systemem.


(Gen Salvador) #3

najprawdopodobniej to uszkodzenie sprzętu. czy procek był kręcony??


(Norbi9) #4

kręcony był ale cofnełem to wszystko i przed podkręcaniu przy instalacji winda tez mi sie pokazywal blue screen.


(Gen Salvador) #5

a co to za procek ?? ja kiedyś zakręciłem swojego athlona o 200 MHz i przez bardzo długi czas działał stabilnie bez żadnych blue screenów i niczego podobnego. ale dobre czasy sie skończyły i teraz podniesienie go o 100Mhz powoduje częste błedy. nie wiem czy jest to wina że kiedyś był kręcony, ale fakt faktem że teraz muszę pracować na standardowych ustawieniach :stuck_out_tongue:

sprawdź napięcia i temperatury programem Everest Home Edition i kości pamięci memtestem obraz płyty. wypal płytkę i uruchom z niej komputer


(Norbi9) #6

athlon 1700+ Raz go podkreciłem do 2000+ i potem jak chciałem wiecej to się komp nie właczał i zresetowałem ustawienia.


(Gen Salvador) #7

ok to jeszcze nic strasznego :slight_smile:

sprawdź to co pisałem i napisz co Ci wyszło


(Norbi9) #8

Temperatury

Płyta główna 36 °C (97 °F)

Procesor 46 °C (115 °F)

Seagate ST360014A 38 °C (100 °F)

Wentylatory

Procesor 2909 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 5.16 V

+12 V 12.22 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

DIMM VTT 1.25 V

Debug Info F 3A FF FF

Debug Info T 36 17 46

Debug Info V 62 4E CF C0 BF B2 7D (77)


(Gen Salvador) #9

tutaj wszystko wygląda w porządku, jeszcze sprawdź pamięć. a te blue screeny często sie pokazują ?? zauważyłeś że częściej jak grasz ?

dobrze by było jak byś zapisał treść tego błędu jego kod wpisać w google może coś wyskoczy ciekawego na ten temat ;>


(Norbi9) #10

ciekawe jak spisa ten kod bledu jak ten blue scren wyskakuje moze na 1 sekunde i ja zauwaze tylko niebieski obraz.


(Gen Salvador) #11

no to trochę komplikuje sytuacje :smiley: a co CI mem test wykazał ?? wygląda na to że nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie


(Mesocco) #12

Bardzo proste przecież: Panel sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia. Odhacz: Automatycznie uruchom ponownie. Komputer się nie zresetuje, tylko ci wyświetli Blue Screen z całą zawartością. Warto zwrócić uwagę na pierwszy parametr (0x...)i sterownik, jeśli jest podany.


(Jelon9) #13

Witam,

Mi wyskakuje blue screen po tym jak załaduje sie cały niebieski pasek przy logu Windowsa. Widzę blue screen przez ułamek sekundy.

Uruchamiam system z innego dysku ale gdy odhaczam Automatycznie uruchom ponownie dotyczy to tylko dysku na którym jestem w danej chwili. Można jakoś zrobić aby dotyczyło to dysku, z którego nie chce się uruchomić system?