Nierozwiazany problem z blue screen

Witam mam problem kiedyś to było ak że jak instalowałem windowsa xp to wyskakiwal mi blue scren w 9 minucie i innych czasach teraz to sie zamieniło w to gdy wlaczam komputer pierwszy raz na dzień włącza mi się kilka razy i wyskakuje mi blue screen. Ale potem po kilku minutach się uruchomi co zrobić żeby działał poprawnie?

Zapewne któryś z komponentów jest zepsuty lub wgrywasz złe sterowniki. Blue screeny pojawiają się najcześciej, gdy wystepuje pewna niezgodność z systemem.

najprawdopodobniej to uszkodzenie sprzętu. czy procek był kręcony??

kręcony był ale cofnełem to wszystko i przed podkręcaniu przy instalacji winda tez mi sie pokazywal blue screen.

a co to za procek ?? ja kiedyś zakręciłem swojego athlona o 200 MHz i przez bardzo długi czas działał stabilnie bez żadnych blue screenów i niczego podobnego. ale dobre czasy sie skończyły i teraz podniesienie go o 100Mhz powoduje częste błedy. nie wiem czy jest to wina że kiedyś był kręcony, ale fakt faktem że teraz muszę pracować na standardowych ustawieniach :stuck_out_tongue:

sprawdź napięcia i temperatury programem Everest Home Edition i kości pamięci memtestem obraz płyty. wypal płytkę i uruchom z niej komputer

athlon 1700+ Raz go podkreciłem do 2000+ i potem jak chciałem wiecej to się komp nie właczał i zresetowałem ustawienia.

ok to jeszcze nic strasznego :slight_smile:

sprawdź to co pisałem i napisz co Ci wyszło

Temperatury

Płyta główna 36 °C (97 °F)

Procesor 46 °C (115 °F)

Seagate ST360014A 38 °C (100 °F)

Wentylatory

Procesor 2909 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 5.16 V

+12 V 12.22 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

DIMM VTT 1.25 V

Debug Info F 3A FF FF

Debug Info T 36 17 46

Debug Info V 62 4E CF C0 BF B2 7D (77)

tutaj wszystko wygląda w porządku, jeszcze sprawdź pamięć. a te blue screeny często sie pokazują ?? zauważyłeś że częściej jak grasz ?

dobrze by było jak byś zapisał treść tego błędu jego kod wpisać w google może coś wyskoczy ciekawego na ten temat ;>

ciekawe jak spisa ten kod bledu jak ten blue scren wyskakuje moze na 1 sekunde i ja zauwaze tylko niebieski obraz.

no to trochę komplikuje sytuacje :smiley: a co CI mem test wykazał ?? wygląda na to że nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie

Bardzo proste przecież: Panel sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia. Odhacz: Automatycznie uruchom ponownie. Komputer się nie zresetuje, tylko ci wyświetli Blue Screen z całą zawartością. Warto zwrócić uwagę na pierwszy parametr (0x…)i sterownik, jeśli jest podany.

Witam,

Mi wyskakuje blue screen po tym jak załaduje sie cały niebieski pasek przy logu Windowsa. Widzę blue screen przez ułamek sekundy.

Uruchamiam system z innego dysku ale gdy odhaczam Automatycznie uruchom ponownie dotyczy to tylko dysku na którym jestem w danej chwili. Można jakoś zrobić aby dotyczyło to dysku, z którego nie chce się uruchomić system?