Niesamowite przegrzewanie się procesora

Witam :slight_smile: Ostatnio chciałem przeczyścić komputer z kurzu i coś zepsułem :(( To znaczy , wszystko poszło ok tylko podczas czyszczenia procesora starłem tą paste termoprzewodzącą :frowning: Teraz gdy włączam komputer po 15minutach wyłącza się z przegrzania ;( To znaczy , wystarcze że włącza biosa i już ten komputer się przegrzewa , dochodzi temperatura do 65c i komputer automatycznie się wyłącza :frowning: Co najciekawsze gdy włączam komputer, wentylator chodzi na normalnych obrotach , a potem zwalnia :frowning: Sądze że raczej nic z softem nie stało się gdyż filmiki na youtube można normalnie oglądać itd , tylko stale rośnie temperatura procesora i nie maleje . Kiedyś było to samo tylko oddałem do naprawdy , koleś w serwisie dał tą pastę i przykleił procesor chyba do radiatora ( Bynajmniej gdy wtedy paste scierałem , to był on przyklejony ) Potrafi ktoś powiedzieć czy to wina tylko tej pasty , czy to oznacza że coś bardziej zepsułem :frowning: W serwisie powiedzieli mi że za naprawde 100 zł :\ W co średnio opłaca mi się inwestować , bo komputer jest klasy :

Amd Athlon 64 3200

1gb ram good ram

Nvidia Gforce 8200 gs

150gb dysk twardy

I ma 7 lat :\ Czy gdybym kupił ta paste termoprzewodząca , nałożył ją na procesor , a potem przykleił do radiatora to byłoby ok ? To możliwe że jak tej pasty nie ma , to temperatura rośnie nawet w biosie tak że komputer sie przegrzewa ?

Dodane 04.05.2013 (So) 17:25

Co do tego biosa , potrafie wejść do miejsca gdzie jest podana temperatura , no i siedze w tym przez 15min i komputer sie wyłącza z przegrzania , to samo jest gdy uruchamiam normalnie windowsa :frowning:

Tak.

klik

Kup porządną pastę i nie włączaj komputera bez jej nałożenia.

Pasty potrzeba naprawdę tyle, co kot napłakał. Być może jest ktoś ze znajomych kto pożyczy/wydzieli trochę tego specyfiku. Jeśli nie to kup najmniejszą możliwą ilość - najbardziej reklamowaną marką jest Arctic Silver, ale za tym idzie I cena. Na morele.net najtańsza wersja kosztuje 24 pln I wystarcza na hoho.

…kolego, bez urazy, ale oddaj ten komputer do serwisu niech nałożą pasę termo-przewodzącą na procesor, bo z tego co piszesz wnioskuję, że nie masz przygotowania technicznego, aby serwisować komputer. Narobisz sobie więcej szkód niż pożytku i nie ważne jaki to jest komputer jeśli wydajność jego Ci wystarczała to warto go “naprawić”.

Jednak jak będziesz chciał sam nałożyć pastę-termoprzewodzącą to tu masz filmiki a tu test past.

Dobry stosunek jakości do ceny ma pasta termo-przewodząca Zalman ZM-STG2.

A jeszcze jedno - inaczej nakłada się gęste pasty a inaczej rzadkie.

ps. procesora się nie przykleja to pasta termo-przewodząca jak wyschnie tak mocno trzyma procesor