Niesamowity filmik obrazujący mozliwosci linuksa

Duzo jest na sieci filmików o xgl/compiz ale ten przebija wszystko moim zdaniem. Miłego ogladania :slight_smile:

Fakt, że aby zrobić sobie takie efekty trzeba sie troche nagimnastykować. Zastanawia mnie najbardziej efekt tak jakby kropel wody przy klinkieciu #-o

:o :o :o :o … szczęka mi aż spadła… takie coś idzie zrobić na linuxie ?? … a ja o tym nie wiem !!

Podobny efekt (bez kropli wody i na jednym monitorze) uzyskałem na Mandriva 2007 Free. :slight_smile:

Ciekaw jestem jak mocny sprzęt koleś ma i na jakim Linuxie on to zrobił, bo na filmiku tego nie widać. :o

Wow :o XGL jednak wymiata :slight_smile: Trzeba będzia zainstalować.

Do płynnego działania wystarczy procesor 1.2GHz, 512MB RAM i karta graficzna od GeForce 3 w górę.

więc troszkę mniej niż wymaga Aero

Karta jak widać.Trzeba tylko zainstalować nowe sterowniki.Potem samo pójdzie. :slight_smile:

Znalazłem bardziej automatyczny proces instalacji sterowników (Mandriva 2007) Otóż wchodzimy w konfiguracje komputera->Sprzęt->Konfiguracja serwera graficznego->klikamy na kartę graficzną-> wybieramy ja kliknięciem z listy i… system sam wszystko sciąga i ‘instaluje’. Oczywiście wcześniej trzeba mieć skonfigurowane urpmi.

:slight_smile:

dla posiadaczy kart ati alternatywą od xgl jest bodajże aiglx/beryl tez całkiem mily w wyglądzie http://youtube.com/watch?v=gihbm_esNjs& … ed&search=

jeśli sie mylę to niech ktoś mnie poprawi, bo ja zawsze miałem nvidię i xgl, chociaż też są jakieś tam metody uruchomienia xgl pod ati, nie wiem dokładnie :wink: No i chyba odwrotnie mozna uruchamiać aiglx pod nvidią.

wow :mrgreen: ciekawe kiedy Windows dojdzie do czegoś takiego :roll: pewnie będzie trzeba 6GB ramu 60GB na sam system i już nie wiem jakiej grafy :stuck_out_tongue:

Staaare :wink: Wiem już o tym od około roku(chyba) Windows nigdy nie dogoni pod tym względem linuxa

Ale nie ludzko to zrobił… Szkoda tylko że aby do tego dojść trzeba przeorać miliony for i stron…

stare, słabe, mało praktyczne, juz wolałem pokaz mac’a a jeśli chodzi o efekt “alt - tab” to można taki uzyskać pod XP

szakal175 masz rację … efekt bardo fajny tylko … jedno małe ale … żeby coś takiego “zdjełać” trzeba przeszukać z miliony for i stron o linuxie :wink:

Szkoda że linux nie jest tak prosty w użytkowaniu jak windows :cry:

Jezu macie proble. Ja mam linuxa ubuntu 3 dni i sam zainstalowałem xgl/beryl.

Zainstalowanie XGL (ATI) i Beryla jest bajecznie proste }:>

Pz On ma znacznie mniejsze wymagania niż te “o płynnego działania wystarczy procesor 1.2GHz, 512MB RAM i karta graficzna od GeForce 3 w górę.”

A jeszcze mniejsze gdy zamiast XGL używa się AIGLX (Nvidia/Intel/itp)

O takich możliwościach Linuxa było wiadomo już trochę wcześniej. :slight_smile:

Gratulacje…

Beryl jest niczego sobie szczególnie po ostatniej aktualizacji.

wess122kd7.th.png

Fajne :slight_smile:

Mnie najbardziej spodobał się efekt obrotu bryły :slight_smile:

Tylko na co to komu - ot raczej taka ciekawostka :wink: