"Niesformatowana karta ,czy sformatować? " Błąd


(Shiwas) #1

Wczoraj po robieniu zdjęć plenerowych młodej parze ( !!

Potem hasło ERROR. Nie można było zrobić zdjęć,a co gorsza nie mogę ich odczytać! Nie ma ich po prostu. Próbowałam uratować jakoś karę, programami dostępnymi w necie, ale nic z tego.

Co mam zrobić? Czy jest jakakolwiek szansa na uratowanie tych zdjęć? Może powinnam zrobić format karty i wtedy spróbować?

Proszę o pomoc,bo zdjęcia są dla mnie najważniejsze na świecie.

Z góry dziękuję

Ewelina


(Cedar) #2

Czy karta podłączona do komputera też jest uznawana za niesformatowaną?

Jeśli karta jest widziana w czytniku podłączonym do komputera to chyba tylko szybkie formatowanie i próba odzyskania np. za pomocą programu "Racuva" (lub podobnych http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... ws,86.html)

Poczekaj jednak na wypowiedzi innych, zobaczymy jakie jest ich zdanie.


(Shiwas) #3

Nie wiem jak to sprawdzić :/. Komputer widzi kartę ,ale kiedy klikam na ikonę wyskakuje komunikat :" Włóż dysk do stacji F".

Nie wiem co robić. Czytnik w laptopie jej nie widzi, czytnik u ojca w pracy widzi,ale tylko jeden program ją wtedy zauważa a czytnik u mnie w pracy pokazuje nowy dysk F,ale pojawia się komunikat w/w.

Nie formatowałam karty od momentu wyjęcia jej z aparatu. Zabiję się,albo młodzi mnie prędzej zabiją za brak zdjęć w plenerze :frowning:


(p19koz) #4

pierwsze trafienie


(Technik Elektro) #5

jeśli to są ważne zdjęcia to lepiej oddaj kartę komuś kto ma nieco większe pojęcie o odzysku danych niż sama kombinujesz bo możesz tylko pogorszyć sprawę....jeśli się uprzesz to spróbuj testdisk.