Niespodziewane zdarzenie

Witam mam pytanko Co oznacza jak PandaTruPrevent pokazuje : Niespodziewane zdarzenia zrodlowy adres IP 192.168.0.1 wynik-zablokowano.Jak najade na to mysza pokazuje mi: Niespodziewana odp.DHP,DNS lub WINS zdalne IP 192.168.0.1

To znaczy abyś był spokojn\y słowo zablokowany nie powinno martwić to tak w skrócie - niema co się rozwiodzić

Mnie nie martwi slowo zablokowany tylko ten zrodlowy adres IP .Jakoe beda tego nastepstwa jak nie bede miala Pandy TruPrevent?czy antywir to wykryje czy to wejdzie jako wirus ,trojan lub tym podobne.Ja mam Pande tylko testowa i nie wiem czy mam kupic pozniej czy nie.Dziekuje za odpowiedz.

IP 192.168.0.1 - jesteś w sieci LAN to tez może byc błąd i tylko admin :mrgreen:

Co oznacza ,ze jestem w sieci LAN? Ja mieszkam w samodzielnym domku i dostep do neta mam tylko ja nikt inny .Czy ktos sie podlaczyl podemnie? Czy kozysta z moich plikow? proszwe o przystepne wyjasnienie.Oc oznacza tylko admin? Pozdrawiam

To na pewno ip admina jest bo ma na koncu jedynke. Ale wstrzymywal bym sie z pochopnymi wnioskami :?

PS.

Skrot “admin” oznacza Twojego administratora sieci. Czyli Twojego dostawce internetu (przewaznie)

to mam sie nie martwic ,ze Panda TruPrewent blokuje mojego admina? I dlaczego go blokuje jezeli to moj admin? nic nie rozumiem

No to konkretniej jest serwer. Moze ktos chcial inwigilowac Wam siec po prostu ale z drugiej strony powinno byc zachamowane na serwerze jezeli nalezysz do sieci wewnetrznej (osiedlowa np.) Nie masz sie co martwic. Ale tak w ogole to nie polecam Ci Pandy. Sa lepsze programy zabezpieczajace.

nie naleze do sieci osiedlowej Mieszkam w domku i mam samodzielne wejscie .Mieszkam w Dani i tu nie ma czegos takiego dla mieszkajacych w donkach jednorodzinnych.Ja kozystam z Ad Aware ,Ewido i panda TruPrevent-ten ostatni testuje …to dodatek do innych antywirow

Się z której korzystasz, to TDC-TELEDANMARK-BREDBAANDSADSL-NET.

Korzystasz łącza typu ADSL

Ale provider mógł skonfigurować to tak, że serwer widzi taką

grupę domków, jako sieć wewnętrzną.

ok dzieki za odpowiedz .Chyba jestem uspokojona .Zycze milej nocki.Pozdrawiam

Niezaleznie od tego co to bylo, zostalo to zablokowane jesli Panda tak twierdzi. Jezeli zauwazysz jakies oznaki interwencji trojana, wirusa lub szpiego (zmiana strony glownej przegladarki, zmiana tapety, dziwne strony w ulubionych, nowe ikony kolo zegarka, wyskakujace samoistnie okna) to wtedy bedziesz sie miala o co martwic. :wink:

Dzieki za odpowiedz.Zycze milej nocki