Niespodziewany błąd w Windows 7 - krytyczne

Witam,
Nie wiem jakim cudem, że dziś po włączeniu komputera, pojawił mi się monit o przywracaniu systemu a wczoraj nic nie robiłem, poza przeglądaniem stron. I o tej godzinie, też mam taki błąd w podglądzie zdarzeń:

Tylko zastanawia mnie co może być przyczyną tej awarii? A może przez to, że RAM ustawiłem na 6GB i to na sztywno?

z tego co pamiętam, to zmieniałeś pamięć wirtualną na 6GB, a nie ograniczałeś ram z 12GB do 6GB, i to raczej nie powinno mieć wpływu

Teraz sprawdziłem adw cleanerem , antywirusem i nic nie znalazł. Czytałem, że to może zasilacz lub karta graficzna, ale dobrze działają, choć zasilacz aż taki mocny nie jest a mam 500W. Może dlatego? Choć przez te lata takich błędów nie było.
A już wiem, podłączyłem starą mp3 creative i normalnie wypiąłem. I to może spowodować błąd? jakoś wcześniej takich problemów nie miałem.

Hej,

Generalnie jeśli taki błąd pojawił Ci się pierwszy raz, to w ogóle nie powinieneś się stresować. Może to nagły zanik zasilania albo inny nieistotny problem. Raczej podłączenie mp3’ki nie powinno mieć tutaj żadnego znaczenia. Bardziej w drogą stronę - spotkałem się, że podłączenie odtwarzacza mp3 powodowało zablokowanie startu systemu. Po odłączeniu z portu USB system startował już normalne.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, pojawił mi się pierwszy raz i dziwię się, że zaraz po uruchomieniu systemu, pojawił się monit trwa przywracanie systemu. Później, gdy uruchomiłem ponownie, to pierwsze było: uruchom system w trybie awaryjnym (skanowanie) i później, uruchom system normalnie i to wybrałem. Po załadowaniu systemu nie miałem komunikatów o błędach systemowych, prócz tego co wyżej pokazałem.
Wczoraj w laptopie z W7 też podłączyłem mp3 i uruchomiłem laptop ponownie. Było wszystko w porządku, tylko w laptopie nie aktualizowałem sterów a w PC tak.

Hej,

Skoro pojawiło się przywracanie systemu, to faktycznie mógł być problem ze sterownikiem. Pytanie, czy aktualizacji dokonywałeś przez program dedykowany do takich aktualizacji, a jeśli tak, to czy przypadkiem nie znalazł on i nie zainstalował błędnych sterowników na przykład do chipsetu płyty głównej? Takie programy potrafią więcej szkód narobić niż pożytku.

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus Jeżeli chodzi o sterowniki do płyty głównej, to wszystkie i ostatnie aktualne pobrałem ze strony internetowej rok, półtora roku temu prócz do biosu. Pewnie zadasz pytanie, czemu nie do biosu, ponieważ aktualizować po to aby stare urządzenie z 2005 roku działało bez konfliktów nie ma sensu. Sens aktualizacji bios, by bł wtedy, gdyby PC nie wykrywał nowszych nośników. Ten odtwarzacz mp3 i jak wyżej pisałem jest stary. Na laptopie z W7 nie było problemów a na PC tak. Ostatnio aktualizuje przez Windows Update, ale to sam system.

Hej,

Nie, nie - mnie bardziej chodziło o to, że może aktualizator, którym chciałeś pobrać sterowniki do mp3’ki, pobrał też inne sterowniki, zaktualizował je i właśnie przez to pojawił się błąd. Oczywiście z aktualizacją BIOSu jak najbardziej się z Tobą zgadzam - aktualizujemy go tylko wtedy, gdy coś nie działa, albo płyta nie obsługuje nowszych procesorów przewidzianych na daną podstawkę.

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus, po podłączeniu starej mp3, windows 7 wykrył i sam zainstalował sterowniki. A laptop na którym jest windows 7 jest z roku chyba z 2008 bo to model acer aspire 6935G.

Hej,

W takim razie w ogóle bym się nie stresował. Pojedynczy BSOD to nie powód do zmartwień.

PS. Ja właśnie piszę z Acera Aspire 6930G. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus