Niespotykany błąd

witam

wczoraj wieczorem siedze sobie przy komputerze na systemi xp a tu nagle komunikat mi wyskakuje podczas przeszukiwania w tym momencie forum dobreprogramy.pl że nie można nawiązać połączenia z serwerem. na każdej przeglądarce było tak samo :? więc postanowiłem sprawdzić czy wszystkie dane były wpisane słusznie do kategorii połączenie. było ok :? więc wchodze na 98 a tu tutaj to samo. nic nie mogłem zaradzić więc poszedłem spać a teraz wstaje i patrze a tu wszystko ok :shock: co jest grane :-x ?

ps

dodam że komunikator i programy do p2p działały prawdiłowo

po prsotu wywaliły ci sie dns. Musisz wejść na stronę np tpsa i tam są podane. Późńiej wchodzisz w połączenia sieciowe wybierasz właściwości, następnie TCP/IP i tam masz DNS i wpisujesz te z tpsa.

tak wiem, doszedłem do tego jakoś :roll:

hmmm, nie korzystam z usług tp 8)

wpisałem dane które mi dostarczył mój dostawca internetu. chciałem się tylko spytać was bo to pierwszy raz jak od tak sobie dns się wywalił :stuck_out_tongue:

Nic nie szkodzi że nie korzystasz. NIeiwem dlaczego one sie wywalają ja też tak czasmi mam :smiley:

dzięki już wszystko gra 8)

A inne strony próbowałeś przeglądać i zobaczyć, czy działają?

Bo powodów takiego zachowania jest dużo… Np. przesilenie serwera. Czasami dzieje się tak, że wieczorami panuje wzmożony ruch na vortalu i forum i odbija połączenia… Sam miałem kilka razy takie przypadki :slight_smile:

Działa teraz, więc albo admin rano wrócił i naprawił DNS (co, jeśli inne strony nie działały jest najbardziej prawdopodobne), albo po prostu ruch na serwerze i w sieci zmalał i już :slight_smile:

niestety problem był ten sam na 98 i xp , na każdej przeglądarce. żadna strona nie chciała się załadować.

No to miałeś awarię DNS. Poczytaj sobie TUTAJ :slight_smile:

Miałem to samo tylko z usługo Multimedi Net Emil junior tesz czasami ni echciał się połaczyć i się rozłaczał przez dwa dni co jakieś 15 minut się rozłączał i zeby się polaczyć trzeba było kompa zresetować a teraz jest juz ok o i miałem do tego wira 180 search asistance

to jest spyware a nie wirus :slight_smile: powinnieś rozróżniać pojęcia :wink: