Niestabilne napięcie procka

Mój athlon 3800 X2 dostaje różne napięcie. W biosie ustawione jest 1.2V, a CPU-Z pokazuje, że apięcie co ok. 2sek zmienia się : raz jest 1,2 raz1,232V a raz tylko 1,185V. Czy to jest niebezpieczne? Zasilacz chieftek 450W.

widocznie wina zasilacza, chociaż program może być omylny dokładnie zmierzysz tylko miernikiem :wink:

Może tak być - jeśli się nic nie dzieje nie ma problemu.

Dokładny pomiar napięcia wykonasz dobrym miernikiem napięcia na stabilizatorach napięcia CPU.

Sprawdź czy wszystkie wtyczki zasilania są podpięte do płyty głównej - instrukcja do płyty i sprawdź.

a co na to Cool ‘n’ quiet ?

a ja powiem że tak ma być przynajmniej u mnie tak jest i u moich kolegów tez napięcia spadają podnosza sie niewiele ale jednak…

nic się nie dzieje nowe proce tak mają choć nie wszystkie … Bynajmniej u kumpla na C2D jest podobnie …

wyłączone

Troche mnie uspokoiliści. A w kręceniu to nie przeszkadza?

chłodzenie boxowe? ja na boxie wykręciłem do 2200mhz ale płyta słaba :evil: możesz kręcić

u mnie napięcie też troche skacze: 1.16-1.30V

ale to przez to że jest tryb energo oszczędny pewnie

Jeszcze takie pytaie: Dlaczego everest i speedfun nie pokazują temperatury procka?

;] dobre pytanie… też tak mam :?

everest pokazuje tylko GPU i HDD a temp proca i mostków mam w uGuru albo w biosie :wink:

a i everest także nie pokazuje napięcia ani obrotów wiatraków… dziwne :roll:

Ostatnie pytanko: Czy to normalne że we wtyczce do jednego pina nie idzie kabel a do inego idzie dwa?

tak ten co sie wpina w MOBO ?? Jeśli ta to tak :slight_smile:

Tak. Dzięki wszystkim za pomoc.