Niestabilny GeForce

Problem wygląda następująco: sąsiadka zakupiła kartę graficzną GeForce 8600GT. Karta zaczęła chodzić dosyć dziwnie, tzn. wywalać BSODy, resetować komputer etc. Pomyślałem więc, że wina leży po stronie zasilacza i wymieniłem ów zasilacz na dobry, 500Watowy model. Problem nie ustał. Stwierdziłem, że karta ma jakąś wadę fabryczną, lecz dla ostatecznej próby postanowiłem ją zabrać i wmontować do swojego komputera stacjonarnego. Ku mojemu zdziwieniu, karta chodzi idealnie. Próbowałem ją obciążać różnymi programami testującymi - zero efektu, karta chodzi idealnie.

W czym może leżeć problem? Dodam, że w moim komputerze stacjonarnym nie ma dobrego zasilacza, jest jakieś chińskie 400Watowe coś :lol:

Taki efekt może też dawać zwykły kurz.

U mnie jak zebrała się odrobina kurzu w gnieździe karty na płycie głównej komp resetował się zanim się zaczęły wyświetlać komunikaty biosu - wyczyszczenie rozwiązało problem.

Doby 500watowy zasilacz… Dobry, czyli jakiej marki?

Przyczyn może być wiele. Tak jak już wyżej napisano, zabrudzenia to częsta przyczyna takich zachowań. Może też to być po prostu konflikt sprzętowy, a równie dobrze może to być też uszkodzony port PCI-E na płycie, bądź przegrzewanie się ukłądu (może w obudowie twojej sąsiadki jest zbyt słaba cyrkulacja powietrza?) albo zwykły syf w systemie… Musisz sprawdzić wszystko po kolei :wink: Na początek wsadź tam inną kartę graficzną, i sprawdź, czy działa stabilnie. Potem sprawdź temperatury chociażby everestem, a na sam koniec przeinstaluj system - często przy zmianie sprzętu trzeba to zrobić, bo robi się syf ze sterownikami.

@up

popieram co do sprawy przeinstalacji systemu.

Zasilacz marki Tagan.

System już był instalowany na nowo. Spróbuję wyczyścić jej obudowę z kurzu sprężonym powietrzem, włożę kartę i zobaczymy, co będzie się działo :wink:

Dodane 07.10.2010 (Cz) 14:14

Wasze rady nic nie dały. Ponadto, próbowałem testować graficzną na otwartej obudowie (vide sprawdzenia, czy wentylacja ma winę) i problem powtarzał się nadal.

Jakieś inne propozycje?

Sprawdź co powoduje bsody

http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Debugger- … 04416.html

RAM przetestuj

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html

Kartę prog Video memory stress test, Furmark, dodaj screen z zakładki health (HD Tune) dysków twardych.

Tylko tamten komputer na innej karcie chodzi wyśmienicie. Tylko na tej wywala błędy i BSODy.

A patrzyłeś co powodowało bsoda? Może stery, uszkodzone pamięci, zobacz na stronie producenta płyty może jest jakiś dopisek że płyta nie chodzi poprawnie z danymi mod. kart.