Niestabilny ping neostrada

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego jakże przecudownego internetu od 3 miesiące. Miesiące te minęły pod znakiem rozkoszowania się szybkim 20mb łączem jakie mi zaoferowano, praktycznie zerowym pingiem…

A tak na poważnie:

Posiadam neostradę wraz z telefonem od ponad 2 miesięcy i chyba nie było takiego dnia w którym byłbym z jej usług zadowolony. A mianowicie, głównie przeszkadza, doprowadza do nerwów PING. Wszystko OK tylko co jakieś 10 sekund ping ładnie skacze do około tysiąca, dwóch - rekord jak narazie to 2897ms. Od jakiegoś czasu szukam lekarstwa na ten problem szperając na różnorakich forach, jednak niestety lekarstwa tego nie odnalazłem. Czytałem, że nie tylko ja mam taki problem, a wręcz sporo ludzi ma takowy.

Dlatego zgłaszam się do WAS o pomoc. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi z tym jakże wrednym problemem.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedz !!

Jedynie to zgłaszać takie problemy do Orange (dawna TP), albo zmienić operatora. U mnie przy łączu neostrada 6 Mb/s występują podobne problemy, i jak na razie panowie technicy orzekli że na razie brak możliwości naprawy. Składam co miesiąc reklamacje z tytułu nienależycie wykonanej usługi i jedyne co na razie udało mi się ugrać to to że dostaje co miesiąc niższe rachunki.

Prędkość 6 Mb/s i niskie pingi są u mnie osiągalne w godzinach porannych i wczesno popołudniowych, i potem gdzieś około od godziny 22.30-23.30.

Najlepiej jakbyś to zobaczył na czystym systemie dodatkowo możesz zainstalować programik cfosspeed niektórym pomaga.

najważniejsze żeby były sterowniki od karty sieciowej najnowsze ewentualnie poprzednia wersja jak nowsza sprawia problemy.

Ale ten ping to sprwadzasz speedtest czy po prostu w grach? i w każdej grze jest tak samo? Rozumiem mieć ping 200 ale 2 tys;] no coś tu jest nie tak;]

Komputer jest czysty, a na dodatek sprawdzałem już na 2 innych. Ping sprawdzam pingujac wp.pl w start-> uruchom-> cmd

ping -n 60 wp.pl, do innych stron jest tak samo, ktoś mi napisał, że tak jest ponieważ połączenie idzie mi przez FRANKFURT. Coś kombinuje zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jakby ktoś miał jakis pomysł, albo podobnym problem i sobie z nim poradził to BARDZO prosze o pomoc.

Napisz w jaki sposób łączysz się z siecią operatora, bezpośrednio, tj. poprzez jakiś modem, czy korzystasz z routera? Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń.

ipconfig

route print

netsh dump

ping -n 20 -l 40000 adres_bramy_domyślnej

ping dobreprogramy.pl

ping wp.pl

ping 173.194.39.151

tracert dobreprogramy.pl

Zrób test na dowolnym speedtest, pokaż wynik testu oraz pobierz dowolny duży plik, na przykład obraz ISO dowolnej dystrybucji Linuksa, zrób zrzut ekranu, przerwij pobieranie i pokaż wynik.

Pozdrawiam!