"Niesystematyczny" brak dzwięku - win7


(Han350) #1

Witam

Mam taki mały problem. Otóż co jakiś czas po starcie systemu nie ma dźwięku... Dzieje się to niesystematycznie, jakby losowo. Raz uruchamiam system i dźwięk jest, następnym już nie ma, wtedy restart z myślą że się pojawi... Za każdym razem gdy dźwięku nie ma pojawia się okienko instalacji sterownika, oczywiście nigdy nie zostaje ona poprawnie dokończona. Wygląda tak:

przechwytywanieoc.png

Nie wiem czym jest to spowodowane wiec postanowiłem napisać- nie znalazłem żadnego podobnego tematu w sieci. Aha trochę specyfikacji:

Win 7 x64 Ultimate (czyściutki - wczoraj instalowany po formacie. Zainstalowane jedynie sterowniki grafiki, dzwięku; comodo internet security, firefox oraz komunikator wtw)

Zainstalowane sterowniki zgodne z systemem i płyta - Realtek HD (pobrane przed instalacja z oficjalnej strony producenta)

płyta głowna msi k9vgm-v

Athlon x64 X2 4200+

Poprzednio na tym systemie też występował ten problem. Chyba o niczym nie zapomniałem... :wink: Dziwi mnie ta instalacja PCI do PCI


(system) #2

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy są jakieś pozycje oznaczone żółtymi pytajnikami lub wykrzyknikami i podaj na forum.

Zakładam też, że stąd: http://pl.msi.com/product/mb/K9VGM-V.ht … =Win7%2064 pobrałeś sterowniki do dźwięku?

Czy karta graficzna jest na sterownikach ATI/AMD? Jeśli tak, to jaka?


(Han350) #3

Tak sterowniki są z tej stronki. Karta graficzna na ATI. Radeon HD 4650

Teraz akurat się uruchomiło wszystko dobrze - w menadżerze czysto.

Aha i taki szczegół jeszcze do tego: gdy sie nie uruchomi dźwięk aby zadziałał trzeba zrestartować system ale wykonując to odłączyć napięcie (zamknąć system, wyłączyć listwę, poczekać aż monitor i jednostka skonsumują resztki i dopiero wtedy uruchomić system) inaczej nic restart nie pomoże.

-----------------------------dodano

Eh… do tego przy każdym starcie dodaje nowe połączenie sieciowe… za każdym razem od nowa wklepywac ip/dns. Karta sieciowa jest dołożona, ta na płycie spalona wiec wyłączona.


(pawcio1212) #4

ale wyłączona w biosie bo jeśli nie to może brać prąd i raz ją odłączy a raz nie i nie starcza dla dźwiękowej prądu