Nietypowe podłączenie komputera do telewizora

Witam.

Chciałbym podłączyć telewizor to komputera tylko w celu oglądania filmów (po obejrzanym filmie bym go odłączał i korzystał jak ze zwykłego telewizora). Problem polega na tym, że nie wiem jak mam to zrobić. Dodam, że filmy chciałbym oglądać w HD co najmniej 720p - telewizor oczywiście obsługujący tą technologię. Tak więc do rzeczy:

  1. Mam kartę graficzną Nvidia 9800GT z dwoma wejściami DVI (Bez HDMI)

  2. Monitor do komputera podłączony właśnie cyfrowo poprzez DVI (w karcie jeden slot narazie wolny)

  3. W monitorze jest pusty, niewykorzystany slot HDMI

  4. W telewizorze mam zwykłą kablówkę od Vectry, bez żadnego dekodera, czy czegokolwiek w tym rodzaju podłączoną takim okrągłym wejściem (bez HD)

  5. W telewizorze mam niewykorzystany slot HDMI. Z resztą we wstawionym zdjęciu widać jakie mam wejścia w telewizorze.

20110415140933.th.jpg

Jak widać nie wykorzystuję wysokiej rozdzielczości, którą oferuje mi telewizor, tak więc chciałem go wykorzystać, do odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości z komputera (Na dvd z blue rayem do telewizora mnie już nie stać, po zakupie czytnika blue ray do kompa).

Telewizor nie jest duży (26") jednak różnica jest zauważalna w stosunku do mojego monitora (22").

Ew. czy mogę odtwarzać w HD bez HDMI? Osobiście jakoś wolałbym podłączać pod HDMI ale chyba u mnie nie ma zbytnio takiej możliwości (chyba, że jakąś przejściówką, ale wtedy co z jakością)

Tak więc pytanie do Was eksperci, jakie kable kupić i w jaki sposób wszystko podłączyć aby hulało?

PS. Chciałbym się zmieścić w 50zł za kable itd., a już maximum w 100zł

PS2. Mam nadzieję, że dobry dział, jeżeli zły to przepraszam za kłopot i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Dziękuję i pozdrawiam.

  • kupujesz przejsciowke DVI-HDMI i kabel HDMI… plus kabelek na dzwiek 8)

  • w kompie konfigurujesz ekrany niezaleznie, czyli robisz pulpit rozszerzony…

  • wybierasz odtwarzacz z mozliwoscia full screen na wybranym ekranie np. Allplayer

Spróbuj podłączyć kablem D-Sub (o ile masz przejściówkę do kart graficznej tz. z DVI na D-Sub) u Ciebie w telewizoże to jest RGB IN.

Sam tego używam (tylko bez przejściówki) i też na TV 26 cali. A jaki masz system w XP trzeba trochę pokombinować (TV i Monitor na raz) a w Viscie jest bez problemu. D-Sub potrafi doć obraz w HD Ready (wygloda to świetnie u Mnie) ale pamietaj iż musisz mieć filmy w HD Ready.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedzi.

clockwork: ,plus kabelek na dzwiek" Który to ten na dźwięk? Jak wygląda i gdzie go wpiąć po stronie komputera i telewizora? (Domyślam się, że w telewizorze, to jest to wejście podpisane ,AUDIO IN (RGB/DVI)", ale od strony komputera, to gdzie wczepić?)

Igor1948: System to Windows 7 Professional x64

Pytanie teraz, który z wyżej wymienionych sposobów będzie lepszy jeżeli chodzi o jakość wyświetlania obrazu? DVI->HDMI, czy DVI->D-SUB?

Audio to raczej przez Cincze w TV (biały i czerwony te na dole) a w kompie mini jacka (to wejście gdzie podłączasz głośniki zwykle pod zielone)

Co do sposobów który lepszy trudno powiedzieć nie sprawdzałem jak wygląda sprawa przez HDMI. Jak nie masz przejściówek to podejżewam że sposód DVI - HDMI będzie lepszy (cieńkie kable i male wtyczki) przy D-Sub kable są grube i to może być uciążliwe.

Dzięki za odpowiedź. Teraz tylko zorientować się cenowo i można kupić :slight_smile:

A co do kabla od dźwięku, to ma on jakąś konkretną nazwę, żeby łatwiej było mi go wyszukać?

I rozumiem, że wtedy będę musiał odpinać głośniki od kompa i podłączać ten kabel, żeby dźwięk leciał z telewizora, a nie moich głośników?

Tak a kabel to mini jack na 2x RCA (czyli cincze) maz 10 zł

Dodam tylko że kolega z tą poradą trafił idealnie, sam mam tak podpiętego tv do kompa i działa to bezbłędnie (w kartach nVidia ustawiasz tryb Dual View).

Co do kabla Audio jaki jest ci potrzebny to musisz kupić kabel z wtyczką jack z obu stron (czyli wtyczka jak od słuchawek z obu stron) i podłączasz go z jednej strony pod kartę dźwiękową w kompie a z drugiej strony do gniazda Audio IN (RGB/DVI) w twoim tv, prawdopodobnie będziesz też potrzebować do niego przedłużacza (czyli z jednej strony wtyczka jak od słuchawek a z drugiej gniazdo na tą wtyczkę).

Dodane 15.04.2011 (Pt) 16:08

Dodam jeszcze że połączenie DVI->HDMI jest 100% pewne i daje znacznie lepszą jakość niż DVI->D-Sub.

Zresztą nawet widzę na fotce że na tv złącze HDMI masz oznaczone jako HDMI/DVI IN.

Sprawdź najpierw na samym kablu HDMI czy jest dźwięk. U mnie tak działa ale karta Radeon :slight_smile:

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Jutro podskoczę do media marktu zobaczyć czy mają tam czego potrzebuję, a jak nie to zamówię przez allegro.

Pozdrawiam.

Najlepsza pod względem jakości będzie opcja podłączenia kablem dvi-hdmi jest ich masa w internecie i sklepach :slight_smile:

Jeżeli masz jakiegoś w miarę nowszego radeona powinien on posiadać opcję wysyłu dzwięku przed dvi także w zasadzie na tym pewnie zakończy się to jak najbardziej typowe i polecane podlączenie :slight_smile: Na kablu d-sub i wejściu komputerowym telewizora będzie wyraźnie gorsza jakość.

Jeżeli nie będzie dzwięku to także nie ma problemu :slight_smile: W twoim tv widzę wejście dzwięku jest na jacka także wystarczy pojedyńczy kabel jack-jack http://allegro.pl/kabel-jack-jack-3-5-t … 20958.html

Apropo kabla wystarczy ten: http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-d-full … 20866.html sam używam kabli od tego sprzedawcy i mogę tylko polecić :slight_smile: Jak jesteś z warszawy to można też odbierać osobiście niedaleko bazaru wolumen ;]

Apropo podłączenia to jeżeli telewizor podepniesz pod drugie wyjście w karcie graficznej nie będziesz musiał nic podłączać i odłączać za każdym razem :slight_smile: Kabel może być podłączony a jedynie odłączasz w ustawieniach aby z niego nie korzystał zresztą włączony także nie powinien nic przeszkadzać :slight_smile:

Do JoteS

To działa tylko przy HDMI na HDMI i odpowiedniej karcie.

Propozycja neo10 jest najlepszym rozwiązaniem + oczywiście dźwięk.

Dzięki Wam za odpowiedzi. Poszukam sobie już sam dłuższych kabli niestety. Ponieważ potrzebuję aż 3m, ponieważ telewizor na jednym końcu pokoju przed łóżkiem, a komp na drugim końcu przy biurku. Kable podłączone non-stop by wadziły więc i tak będę zmuszony je odłączać po ,seansie" :slight_smile:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc.

to kup od razu 5m. i nie odlaczaj - z czasem wejscie HDMI sie ‘wytrze’ a i sam kabel latwo polamac, bo dosc sztywny jest - przynajmniej w wersji 1.4b 8)

Skoro potrzebujesz dłuższych kabli to chyba lepszym wyjściem będzie zakup kala HDMI-HDMI i przejściówki DVI-HDMI niż gotowego DVI-HDMI bo to jest bardziej uniwersalne rozwiązanie - np. jak zmienisz kartę graficzną na taką która ma wyjście HDMI nie będziesz musiał znów kupować nowego kabla tylko wystarczy podłączyć ten co masz tylko z pominięciem przejściówki.