Nietypowe (?) połączenie 2 komputerów

Co mam uczynić jeśli mam 2 komputery w mieszkaniu, 1 z nich jest podłączony do internetu poprzez LAN a drugi, w innym pokoju, ma połączenie czasowo zawieszone przez dostawcę internetu.

To co chcę osiągnąć to możliwość kontaktu między komputerami (podłaczonym do LAN i nie). Nie chodzi mi tu o udostepnianie połączenia a tylko kontakt między komputerami. Oba komputery mają prywatne IP. Internet jest doprowadzony do mieszkania kablem UDP z klatki schodowej. Wychodzi z gniazdka w 1 pokoju i leci do komputera w tym pokoju. By podłączyć do internetu komputer z drugiego pokoju (przez pewien czas podłączone były oba), kabel rozcięto, 4 żyłki wyjęto i połączono z innym odcinkiem kabla UDP idącego peszelem w scianie do drugiego pokoju.

Oba komputery mają karty sieciowe dysponujące po 1 wyjściu dla owego kabla. Tak więc mi zależy na tym by 1 z komputerów (pokój bliżej gniazdka skąd wyłazi kabel z TV i internetem) był podłączony do internetu, 2 zaś (pokój do którego kabel z TV i internetem idzie przez peszel w ścianie) był podłączony do tego pierwszego (nie chodzi mi o rozdzielenie internetu) z wykorzystaniem kabla dostarczającego do tej pory internet.

Cóz wiec zrobić by komputer nie podłączony do internetu mógł się kontaktowac z tym doń podłączonym (chodzi mi o sam komputer a nie internet), czy powinienem kupić router, switch, bridge, hub czy jakieś inne licho?

Liczący na pomoc

Kanapon

Przepraszam jesli się pytanie już takie pojawiło i za niezzawasowanie poruszonego zagadnienia.

musisz zakupić swicza i wpiąć w nie kabel od internetu wtyk rj 45 no kablami wpiąć poszczególne komputery

Czyli z jednej strony ma być wpięty głowny kabel dostarczający internet a z drugiej mają wychodzić 1 do komputera w 1 pokoju i drugi który potem włazi do peszela i wychodzi w drugim pokoju.

To byłoby fajne

A jaki switch jest dobry i wart polecenia?

Kanapon

wzalezności od finansów te tańsze to :LG , Planet a drozsze Cisco

Konkretna odpowiedź i konkretne rozwiązanie.

:slight_smile:

Nie zdecydowaliśmy się na rezygnację z nternetu na 2 komputery. Ponieważ jednak w związku z tym w/w nieszczęsnym rozdzieleniem łącza przez rozdarcie kabla doprowadzającego sygnał internetu często zdarzały się nam zaniki neu na 1 z komputerów (drugi działał) provider “zasugerował” nam switch.

I jest, i działa - D-Link 1005D za 87 zł. Pięcioportowy, malutki, cichutki. Przykręcony do ściany nie zawadz pod nogami… To było najprostsze rozwiązanie i na razie okazauje się najlepszym. Teraz bedę się mógł połączyć z 2 komputerem nawet jak na jednym z 2 internetu już nie będzie…

Dziękuję za wskazówki

Kanapon