Nietypowy problem z dźwiękiem w Skype

Kiedy rozmawiam przez Skype to mój rozmówca słyszy mnie bardzo dobrze a ja słyszę Go bardzo niewyraźnie, są szmery, trzaski, czasami nic nie słychać.

Łącze internetowe działa bez zarzutu bo podpinając pod ten kabel sieciowy np. Laptopa Skype działa idealnie, system (windows XP) został zainstalowany na nowo, sterowniki od karty dźwiękowej były zmieniane, instalowałem różne wersje Skypa i to też nie pomaga, dźwięk podczas odtwarzania muzy np. z Winampa też śmiga dobrze, mikrofon sprawdzany w rejestratorze dźwięku tez jest OK.

Bardzo proszę o pomoc bo ja już załamuje ręce :slight_smile:

a próbowałes rozmawiać np przez gg?

świetna rada. nie mam pytań

Jeśli chodzi o mnie, to podejrzewam, że po prostu twój rozmówca może mieć problemy z mikrofonem (np sprzęt marnej jakości)

nie próbowałem rozmawiać przez GG ale spróbuje i napisze na forum.

co do sprzętu rozmówcy (mikrofon, głośniki) to wszystko jest OK bo problem występuje kiedy z wszystkimi moimi rozmówcami

proszę o dalsze rady :slight_smile:

Miałem dokładnie to samo… Wina jak się okazało leżała po stronie łącza internetowego osoby, która kiepsko słyszała… To znaczy może nie łącze, ale pomogło przeinstalowanie sterowników do internetu, lecz na jakiś czas… Sieć miała za dużo połączeń (dialery, wirusy itd.)

Wejdź do wiersza poleceń (Start->Uruchom-> wpisz “cmd”->ENTER), wpisz polecenie najpierw “ping wp.pl”, poczekaj chwile, potem napisz na forum jakie czasy odnotowało (w ms).

Potem wpisz komendę “netstat” i napisz ile wierszy Ci wyskoczyło. Norma to 4 - 6 wierszy, max do 8.

Pozdrawiam:)

Proszę zapoznać z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

Sorry że nie napisałem wcześniej.

Problem został już rozwiązany, sprawdziłem po kolei wszystkie elementy komputera (dosłownie wszystkie) i okazało sie że problem leży po stronie płyty głównej. Płyta została wymieniona i już po wszystkim.

Dzięki za porady i Pozdrawiam