Nietypowy problem z komputerem - grafika nie działa

Witam

Mam bardzo nietypowy problem z komputerem. Komputer brata z dnia na dzień przestał działać. Jednego dnia został normalnie zamknięty, a następnego nie chciał już uruchomić się monitor - tak jakby sygnał z karty graficznej nie docierał do niego. Sprawdziłem monitor i kabel - działają. Karta graficzna w innym komputerze też działa. Inna grafika włożona do feralnego komputera również działa z tym monitorem. Jednak gdy wszystko złożę “do kupy” nie działa. Nie mam pojęcia co to może być. Ma ktoś jakiś pomysł?

A jak włączasz komputer do odrazu po włączeniu słychać jakieś dźwięki dochodzące w wnętrza kompa?

Nie działa tzn, że nic się nie pokazuje na ekranie od momentu włączenia komputera, czy monitor gasi się po pewnym czasie?

Są jakieś wydawane dźwięki przez jednostkę?

6c3be2ffeb1234a1.jpg

ae543127af324564.jpg

9514cb5d0e8fa04c.jpg

cab224ccf494e88c.jpg

Komputer jest dość wiekowy. Płyta główna to GA-M51GM-S2G, karta, GF 8600GT. Gdy podłaczam monitor do GeForce’a 8600 nie daje znaku życia (no signal), ale system startuje normalnie. Zresztą gdy podłączam monitor do zintegrowanej grafiki GF 6100 to wszystko działa jak należy.