Nietypowy problem z sieciówką

Mam jakis stary laptop z pentium 4 i Windowsem XP Pro. W gniezdzie CardBus jest karta sieciowa firmy Dynex DX-E201. Ale program do sprawdzania podzespolow kompa SIW pokazuje ze jest to karta D-Linka DFE-690TXD. Problem polega na tym ze w zaden sposob nie moge zainstalowac owej karty a sciagnalem juz sterowniki zarowno D-link jak i Dynex - Windows nie moze odnalesc wlasciwych sterownikow…

Bede bardzo wdzieczny za pomoc!

Przeczyść system ze sterowników programem DriveCleaner i spróbuj jeszcze raz zainstalować.

niestety nie pomoglo :frowning:

Karta wyjęta z gniazda PCMCIA.

Odinstaluj wszystko co karta sieciowa - oprogramowanie i stery.

Menadżer urządzeń i usuń wszystko co karta sieciowa,restart kompa.

Czy w menadżerze urządzeń jest poprawnie zainstalowany port PCMCIA?

W końcu co to za karta - użyj właściwych sterów.

Włóż kartę do gniazda - czy komp wykrywa nowe urządzenie?

Czy karta na pewno sprawna i pasuje do gniazda PCMCIA?

Czy gniazdo PCMCIA sprawne ?

Metoda prób i błędów.

Instalacja sterów.

Zawsze instaluj najpierw oprogramowanie i stery karty,a później wkładaj kartę PCMCIA,chyba że w czasie instalacji instalator poprosi o włożenie karty.

dzieki za tyle podpowiedzi ale:

gdy wyciagnalem karte z PCMCIA to zniknela z Menagera urzadzen wiec stad jej juz nie moglem odinstalowac, nie bylo tez zadnego innego oprogramowania do tej karty w zainstalowanych programach

ale wyszukalem w rejestrze wszystkie wpisy dotyczace zarowna karty Dynex jak i D-Link i je usunalem

port PCMCIA jest poprawnie zainstalowany w menadzerze ale profilaktycznie go odinstalowalem

reset kompa

wkladam karte najpierw poniewaz nie mam sterow w postaci instalatora, system wykrywa urzadzenie bardzo szybko ale niestety gdy podaje mu sciezke do sterow (a mam ich w sumie 5 z roznych stron internetowych) - komunikat ze nie moze znalesc oprogramowania :frowning:

probowalem juz robic to samo w trybie awaryjnym i patrzylem do BIOSu ale nic z tego

tak jak pisalem wczesniej nie wiem w koncu jaka to jest karta bo na obudowie jest to firma Dynex ale w systemie program SIW pokazuje ja jako D-LINK

port PCMCIA i karta powinny byc sprawne poniewaz dzialaly poprawnie na Windows ME

w ogole w menadzerze wszystko jest ladnie poinstalowane oprocz wlasnie tej karty

jak masz jeszcze jakies pomysly to bede wdzieczny, kurcze przerobilem juz sporo komputerow ale nie mialem jeszcze takiego problemu…

widze ze problem jest dosyc nietypowy bo napisalem o tym na wielu forach i jakos nikt sie nie odzywa