Nieuciazliwy problem przy uruchamianiu

Witam mam problem wczoraj zakupilem laptopa acera 5220 i troche problemow bylo z dyskami wiadomo nie sformatowane nic i zrobilem tak wrzucilem plytke od xpka i wziolem zeby zainstalowal poczatkowo na c to sie sformatowal do ntfsa elegacko pliki przekopiowal i chcial sie dalej instalowac ale jeszcze dysk d zostal do sformatowania wiec jeszzcze raz odpalilem instalke windowsa i zrobilem to co z dyskiem c tylko ze te pliki skopiowal i jeszcze raz restarcik mu zapewnilem hmm potem znowu instalke odpalilem zeby na c sie zainstalowal skopiowal pliki i ruszyla instalka na dysku c po zainstalowaniu przy uruchamianiu sie systemu jest okienko jaki system zainstalowac troche to uciazliwe jest czekanie na wejscie do windowsa i naciskanie jaki system ma sie odpalic probowalem tez sam format z plytki format dysku d tyylko nie dalem mu skopiowac tych plikow instalacyjnych ale dalej jest to samo. Jak by ktos cos doradzil co z tym fantem zrobic bylbym wdzieczny z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

znalazlem cos takiego viewtopic.php?t=5820 i tam jest wspomniane o usuwaniu systemu operacyjnego czy to to o co mi chodzi ?? bo nie bardzo sie tym wczesniej zajmowalem :?

znam 3 sposoby na to:

start->uruchom->msconfig->boot.ini->sprawdź wszytskie ścieżki rozruchu

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

FIXBOOT

fixboot nazwa_dysku:

To polecenie służy do zapisania nowego kodu sektora rozruchowego systemu Windows na partycji systemowej. W składni polecenia nazwa_dysku jest literą dysku, na którym sektor rozruchowy zostanie zapisany. To polecenie naprawia uszkodzenie sektora rozruchowego systemu Windows. To polecenie zastępuje ustawienie domyślne powodujące zapis do systemowej partycji rozruchowej. Polecenie fixboot jest obsługiwane tylko na komputerach z procesorami x86.

źródło: http://support.microsoft.com/kb/314058/pl

pozdrawiam

P.S. Zacząłbym od pierwszego gdyż jest najprostszy :slight_smile:

chodzi tu o wpis BOOT.INI nalezy go edytowac, jeżeli podczas wyboru systemu jest kolejność:

1 Windows XP Home

2 Windows XP

I w tym przypadku chcesz sksować nr 2, to start- > uruchom-> CMD /C bootcfg /delete /ID 2 jeżeli nr 1 to …

wiem wiem poradzilem sobie a dopiero dzisiaj zajrzalem tutaj zrobilem ten boot.ini edytowalem w notatniku i wywalilem ta 2 linijke zapisalem i zadzialalo jeszcze prosciej nie bawilem sie w dosie dzieki za pomoc

rav130 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.