Nieudana instalacja sterowników Nvidia 320.x

Kupiłem ostatnio kartę graficzną quadro k600 - model podstawowy do rozwiązań projektowych. Może się ktoś zdziwi dlaczego jeszcze się takie karty kupuje. Trudno wyjaśnić ale pracuje na wielu pulpitach i w Autocadzie w kilku płaszczyznach. Wielowątkowa obsługa przydaje się wtedy z pewnością.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nie udało mi się zainstalować sterowników Nvidia nowszych niż 307.74. To co mnie zdziwiło to informacja o nieudanej instalacji sterownika - w zakresie wszystkich komponentów.

Sytuacja w przypadku kilku sterowników wygląda podobnie - nieudana instalacja.

image_id: 5801

Wiem, że sterowniki Nvidia 320.x są dość trefne i powodowały wiele problemów graczom paląc karty GeForce niemniej takie właśnie sterowniki dostałem wraz z kartą.

Proszę o pomoc w określeniu przyczyn problemu.

Quadro do profesjonalnych zastosowań w komputerze do pracy nikogo nie zdziwi :slight_smile:

Co do sterowników. Odinstalowałeś wszystkie poprzednie wersje zanim zainstalowałeś te ostatnie?

problem-instalacja-sterownika-nvidia-win-t518126.html#p3248867

wersja PL

blad-podczas-instalacji-sterownikow-nvidia-t521242.html

Opisana metoda nie zadziałała.

  1. System wyczyszczony z poprzednich sterowników.

Dla potrzeby testu zainstalowałem 307.74, restart, odinstalowałem, rozpakowanie nowych 320.49, restart, menadżer urządzeń, instalacja przez wskazanie ścieżki do 320.49

Sterowniki się instalują tylko mam komunikat o błędzie.

image_id: 5802

Jak się pierwszym razem sterownik zainstalował to wyglądało tak że nie było dostępu do informacji.

drugim razem - kod 28

image_id: 5803

Postępując według wskazań ponowna instalacja sterowników z opcją wyczyszczenia ustawień prowadzi do wyniku analogicznego do nieudanej instalacji.

Możliwe że coś z tą recepturą ( blad-podczas-instalacji-sterownikow-nvidia-t521242.html ) w moim przypadku nie tak.

Dodane 04.07.2013 (Cz) 13:09

Są jeszcze złożone recepty. Które jak widać na przykładzie Bazyliusza50 nie zadziałały.

http://forum.programosy.pl/reinstalacja … 03090.html

Z zakresie problemu podejrzewałem pewną aktualizację sterowników nvidia dostarczaną przez Microsoft, błąd microsoft visual c++ runtime library, działanie direct 11.1 implementowane aktualizacją ( znalazłem ją i usunąłem ) .

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nv … irectx_111

Z tego co ustaliłem brak jest certyfikacji Microsoft dla Quadro K600. Znalazłem wyłącznie do Quadro K5000.

Dodane 04.07.2013 (Cz) 13:27

I ostatni żart systemu.

Instalacja poprawna.

image_id: 5804

po restarcie - po zainstalowanym sterowniku ani śladu.