Nieudana próba połączenia z siecią (WiFi USB)

Witam, mam problem taki jak w temacie. Dotychczas miałem Windows 7 64-bit i wszystko chodziło w porządku, ale miałem ostatnio wymianę sprzętu: procesor, płyta główna, itd.i nowo sformatowany komp - nadal 7 64-bit - nie chce się połączyć z siecią poprzez WiFI USB. Jest ono podłączone, nawet wyszukuje sieć, ale gdy próbuje ręcznie połączyć się z moją siecią (nie pytajcie dlaczego do kompa łączę się przez wifi usb, a nie kabel, trochę z tym historii jest) to pojawia się komunikat, że “system windows nie może połączyć się z siecią…”. 

Co najdziwniejsze: odłączę i podłączę znowu WiFi USB i… wszystko chodzi, nawet już nie muszę klikać, żeby się połączyło, robi to z automatu… W czym problem? Czy da się to naprawić? Przypuszczam, że tak, ale moje umiejętności są za małe, żeby samemu wymyślić, co jest źle. :slight_smile:

Proszę o wszelaką pomoc.  :)

Na początek proponuje usunąć zapisane profile sieci bezprzewodowych.

Niestety, ale znowu to samo, przy następnym uruchomieniu komputera ten sam problem. Próbowałem też zrobić to wtedy, kiedy nie mógł się połączyć i po usunięciu profilu sieci bezprzewodowej i próbie połączenia ponownego niestety nadal nie chciało się połączyć i znowu komunikat “System Windows nie mógł nawiązać połączenia z Pentagram…”.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Proszę o pomoc. :frowning: