Nieudana zmiana literek partycji

Hej, postanowiłem sobie zmienić literki partycji (miałem C to Dane, a D Windows - powoduje to trochę problemów, dlatego chciałem zrobić tak, jak jest 'najpopularniej)

Google pomogło - znalazłem jakąś stronę MS, gdzie opisane było jak to zrobić w rejestrze. Zrobiłem, zrestartowałem i kicha - nie da się nic robić, normalnie się ładuje, ale zamiast “Zapraszamy” nic nie ma - po prostu puste.

W trybie awaryjnym się loguje, zapisuje ustawień, wylogowywuje, i od nowa - błędne koło.

Jak to naprawić? Nie chcę robić reinstalacji systemu, ani tez stracić danych.

Pozdrawiam!

raczej nie zmienisz litery partycji systemowej C:>

czytaj

Robiąc to właśnie straciłem mozliwość zalogowania się na moje konto.

a przywracanie systemu z z datą poprzedzającą eksperymenty na kluczach rejestru, jest możliwe ?

Nie, ale poradziłem już sobie - zrobiłem formata, nie miałem czasu na babranie się z tym.

Ale może ktoś zna bezpieczną metodę zmiany tych literek ;>?

Może partition magick, a by nie tracic danych po formacie ściąg sobie jakiś program do robienia obrazu partycji np norton ghost…

Jaki ze mnie debil, wcześniej o tym nie pomyślałem oO

Dzięki, spróbuję!

Nie da rady sobie tak bez problemu zmienić literki partycji systemowej.

Po takiej czynności, musisz naprawić obszar mbr dysku, tak aby widział, gdzie teraz masz windowsa.

Bardzo podobna sytuacja ma miejsce kiedy masz zainstalowaną windę, potem doinstalowujesz linuxa z grubem, a potem go usuwasz i nie naprawiasz mbr. Wtedy system się nie załaduje pomimo, że winda jest na C:/.

Zrób dyskietkę startową i /fixmbr :slight_smile:

Próbowałem z fixmbr, i niestety nic nie pomogło.

To znaczy, że fixmbr się nie udał, a nie, że nie przyniósł efektów. Jestem tego niemal pewien, ale najważniejsze, że problem już rozwiązałeś.

Możliwe, nie przeczę.

Tak, tylko fajnie by było jednak żeby jakoś przywrócić to na swoje miejsce :wink:

czytaj

info