Nieudana zmiana windowsa Xp pirata na oryginał

Chciałem zmnienić na kompie mojej siostry Windowsa Xp Pro (pirata) na Windowsa Xp Home (oryginał). Gdzieś tam wyczytałem że wystarczy wrzucić tylko płytke instalacyjną i poprzedni system zostanie usunięty (jak przeczytałem tak zrobiłem) .Jednakże tak sie nie stało i mam teraz do wyboru 2 systemy Pro i Home. Chiałem sformatować dysk ale jakoś mi sie nie udaje gdyż po wpisaniu w wierszu poleceń “format c:” pojawia mi sie taki o to komunikat “Typ systemu plików to FAT32. Wpisz aktualną etykiete woluminu dla dysku C:” nie mam pojęcia co mam tam wpisać, a wciśniecie tylko “enter” nie wywołuje pożądanej reakcji. Bardzo bym prosił o jakieś rady co z tym fantem zrobić.Pzdr

czy oba systemy są na jednej partycji ???

Jeżeli nie zależy Ci na danych na dysku C:\ to ustaw w BIOS’ie bootowanie na CD i uruchom komp z płyty i postępuj zgodnie ze wskazówkami widocznymi na ekranie. Usuń cały dysk i zainstaluj win XP Home od nowa.

Przy instalacji powinna byc opcja usuń tylko istniejącą instalację Windows po botowaniu kompa z CD,dalej postępujesz zgodnie ze wskazówkami instalatora

Oryginalny windows zainstalował sie na dysku D:. Nie zależy mi na danych zgromadzonych na dysku C:. POdczas bootwania z płyty instalator windows daj emi 3 mozliwości. 1. Normalna instalacja systemu. 2. “Aby naprawić istniejącą instalacje systemu widnows XP przy użyciu konsoli odzyskiwania, naciśnij…” 3. Zakończenie pracy instalatora. Wybierałem opcje 2 pojawia mi sie inforamcja o 2 systemach 1.C:widnows. 2.D:windows. Wybierałem opcje pierwszą i tutaj jest problem gdyż potrzebne mi jest hasło administratora którego nie zakładałem nigdy, a przyciśniecie tylko “enter” informuje mnie ze jest to nieprawidłowe hasło. Tak wiiec pozostaje mi chyba tylko foramt z kótrym jak napisałem wyżej mam problem. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

zwirek , sprubój sformatować dysk przy użyciu Dyskietki Startowej 98. Przestaw w BIOS’ie pierwsze uruchomienie z dyskietki, uruchom ponownie komputer z dyskietki, wpisz a:\format c: [enter] poczekaj jak dysk się sformatuje. Ten sposób powinien zadziałać.

Pewnie masz konto z uprawnieniami administratora wiec uruchom win pirat i zresetuj konto administratora (prawoklik na Mój komputer - użytkownicy i prawym na administratora).

Zrób tak jak ci powiedział maruder_best , czyli:

• Uruchom instalację Windows Home (oryginalnego) z płyty (ustaw bootowanie w BIOSIE),

• Gdy pojawi ci się okno, że instalator znalazł wersję Windows i pyta się czy je naprawić naciśnij “Nie naprawiaj” (W ogóle nie naprawiaj żadnych wersji Windows zainstalowanych!),

• Kiedy pojawi się okno z partycjami usuń je wszystkie i stwórz od nowa według własnych potrzeb,

• Wciśnij, aby Windows zainstalował się na C:

• Sformatuj tę partycję (najlepiej NTFS szybkie),

• Potem już nie będziesz miał problemów.

Niestety nie udało mi się zresetować konta administratora, ale zresetowałem poprzednie hasło i wpisałem nowe. Dzięki temu mogłem przeprowadzić w/w procedury. Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc. Pzdr serdecznie