Nieudana zmiana windowsa Xp pirata na oryginał

(Fly Men) #1

Chciałem zmnienić na kompie mojej siostry Windowsa Xp Pro (pirata) na Windowsa Xp Home (oryginał). Gdzieś tam wyczytałem że wystarczy wrzucić tylko płytke instalacyjną i poprzedni system zostanie usunięty (jak przeczytałem tak zrobiłem) .Jednakże tak sie nie stało i mam teraz do wyboru 2 systemy Pro i Home. Chiałem sformatować dysk ale jakoś mi sie nie udaje gdyż po wpisaniu w wierszu poleceń "format c:" pojawia mi sie taki o to komunikat "Typ systemu plików to FAT32. Wpisz aktualną etykiete woluminu dla dysku C:" nie mam pojęcia co mam tam wpisać, a wciśniecie tylko "enter" nie wywołuje pożądanej reakcji. Bardzo bym prosił o jakieś rady co z tym fantem zrobić.Pzdr

(Wojtek) #2

czy oba systemy są na jednej partycji ????????

(Marunde) #3

Jeżeli nie zależy Ci na danych na dysku C:\ to ustaw w BIOS'ie bootowanie na CD i uruchom komp z płyty i postępuj zgodnie ze wskazówkami widocznymi na ekranie. Usuń cały dysk i zainstaluj win XP Home od nowa.

(Johny) #4

Przy instalacji powinna byc opcja usuń tylko istniejącą instalację Windows po botowaniu kompa z CD,dalej postępujesz zgodnie ze wskazówkami instalatora

(Fly Men) #5

Oryginalny windows zainstalował sie na dysku D:. Nie zależy mi na danych zgromadzonych na dysku C:. POdczas bootwania z płyty instalator windows daj emi 3 mozliwości. 1. Normalna instalacja systemu. 2. "Aby naprawić istniejącą instalacje systemu widnows XP przy użyciu konsoli odzyskiwania, naciśnij..." 3. Zakończenie pracy instalatora. Wybierałem opcje 2 pojawia mi sie inforamcja o 2 systemach 1.C:widnows. 2.D:windows. Wybierałem opcje pierwszą i tutaj jest problem gdyż potrzebne mi jest hasło administratora którego nie zakładałem nigdy, a przyciśniecie tylko "enter" informuje mnie ze jest to nieprawidłowe hasło. Tak wiiec pozostaje mi chyba tylko foramt z kótrym jak napisałem wyżej mam problem. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

(asziatko) #6

zwirek , sprubój sformatować dysk przy użyciu Dyskietki Startowej 98. Przestaw w BIOS'ie pierwsze uruchomienie z dyskietki, uruchom ponownie komputer z dyskietki, wpisz a:\format c: [enter] poczekaj jak dysk się sformatuje. Ten sposób powinien zadziałać.

(Marunde) #7

Pewnie masz konto z uprawnieniami administratora wiec uruchom win pirat i zresetuj konto administratora (prawoklik na Mój komputer - użytkownicy i prawym na administratora).

(Netros) #8

Zrób tak jak ci powiedział maruder_best , czyli:

• Uruchom instalację Windows Home (oryginalnego) z płyty (ustaw bootowanie w BIOSIE),

• Gdy pojawi ci się okno, że instalator znalazł wersję Windows i pyta się czy je naprawić naciśnij "Nie naprawiaj" (W ogóle nie naprawiaj żadnych wersji Windows zainstalowanych!),

• Kiedy pojawi się okno z partycjami usuń je wszystkie i stwórz od nowa według własnych potrzeb,

• Wciśnij, aby Windows zainstalował się na C:

• Sformatuj tę partycję (najlepiej NTFS szybkie),

• Potem już nie będziesz miał problemów.

(Fly Men) #9

Niestety nie udało mi się zresetować konta administratora, ale zresetowałem poprzednie hasło i wpisałem nowe. Dzięki temu mogłem przeprowadzić w/w procedury. Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc. Pzdr serdecznie