Nieudane nagrywanie płyt CD i DVD na Pioneer DVR-215DBK

Witam

proszę o pomoc użytkowników zaznajomionych z tematyką napędów optycznych

Problem wygląda następująco:

w maju 2008r zakupiłem nowy komputer z nagrywarką Pioneer DVR-215DBK, była ona od początku humorzasta, bo wypalała płyty tylko takie jakie chciała, tzn. wybranych marek. Nie sprawiało mi to wtedy problemu, bo miałem 50 płytowy case i te płyty obsługiwała, nie wypalałem często więc się trzymało długo. Płyty się wyczerpały, a problem powrócił i chciałbym go rozwiązać.

Korzystałem z firmware’u w wersji 1.13 (o ile dobrze pamiętam) i z oprogramowania Ashampoo na zmianę z DeepBurnerem. Skutek, wyprodukowałem 5 podstawek pod piwko 3CD(niewiodącego producenta) + 2DVD(TDK)

zdecydowałem zaktualizować firmware do wersji dostepnej na stronie producenta, tzn do 1.22 i efekt ten sam, w obu programach na CD i DVD

jak mogę rozwiązać tą zagadkę

dodam, że korzystam z WinXP Pro, nie wiem co byłoby jeszcze istotne odpowiem na nieścisłości

jeżeli podobna tematyka została poruszona w innym temacie, proszę o link, moje poszukiwania były niesatysfakcjonujące

Zmień firmę płytową na Verbatim - wszystko nagra, np ja nagrywam w Nero i wszystko nagrywa, jedno i dwuwarstwowe.

to nie jest kwestia Verbatima - miałem parę nagrywarek począwszy od “bardzo” drogich wtedy CD - paliłem na wszystkim czym się dało i czasem jakaś płyta się zepsuła bo wtedy nie było jeszcze buffer underrun…

to fakt że płyty od dawna są kiepskiej jakości, ale żeby zepsuć 5 płyt (pod rząd??) to przesada…

spróbuj zainstalować inny program (przeinstalować obecny) do nagrywania.

powiedz czy w trakcie nagrywania skacze poziom bufora - jeśli tak to zmniejsz prędkość, zdefragmentuj dysk, albo nie rób tyle rzeczy w trakcie nagrywania.

uważam, że skoro to dobra nagrywarka (swoją drogą polecana przez ogrom ludzi na tym forum) to powinna palić wszystko bez zapytań o markę

nie mam licencji, nie zamierzam wydawać kasy na zakup oprogramowania, crackować też nie mam zamiaru; zwłaszcza gdy jest dostępne wolne lub otwarte oprogrmowanie

sądzę, że program nie ma w tym przypadku, aż tak dużo do zmiany

tak jak wyżej, uważam że nie w tym sęk

5 płyt straciłem, używając różnych programów, efekt znany

bufor nie skacze, bo płytę wypluwa mi kilka sekund po starcie. Zdąży zapełnić bufor i przy zapisywaniu wyskakuje komunikat o niepowodzeniu

dvd wypalałem z prędkością 4x, cd z 24x

wykonuje go systematycznie

uważam, że te czasy już minęły kiedy program do nagrywania mógł być jedynym otwartym programem. No, ale spróbuje następnym razem

dalej czekam na pomysły

Skoro te porady Cię nie satysfakcjonują to zmień nagrywarkę ale jak

to trać płyty dalej. Powodzenia. Jak widać, wbrew pozorom nie jest to dobra nagrywarka.

Ja kupiłem nagrywarkę razem z Nero