Nieudany flash biosu grafiki

Chcąc zaaktualizowac bios w moim X1600XT sciagnalem programik od gigabyte ktory byl na ich stronie (swoja droga dwa rozne byly na PL i ANG). Podczas aktualizacji zgasl monitor (o czym mowil komunikat wczesniej ze jest to mozliwe), no ale po cos 15 min wciaz nic :\ z tego co sie orientuje nie trwa to dluzej niz 30 sek. Wylaczylem komputer po omacku (start \ zamknij).

Obecnie komp wogole mi nie startuje, na samym poczatku jakby sie dlawi i na tym koniec. Jakies sugestje? Samoobootujaca dyskietka odpada bo nawet nie dochodzi do tego momentu start calosci.

karta na PCI i flashujesz do karty bios stary. zapisałeś stary bios oczywiście…

Zapisalem. Ale wydaje mi sie ze ten powinien dzialac, bo jak na moj gust to problem tkwi w zwalonym sofcie od gigabyte :\

Nie sądzę wiele razy flashowałem na ich firmowym sofcie ekran przygasał na ok 0,5s i już.

Wszystko ok.

No ja tez juz to wczesniej na inne grafice robilem i bylo ok, wiec nie wiem co tym razem mu odbilo…

Złączono Posta : 14.07.2007 (Sob) 20:16

Tak sie zastanawiam jeszce, czym potem ten bios wgrac? z tego co wyczytalem na necie to polecaja flashrom, jednakze on obsluguje jedynie karty do RV42x a moja to RV530 :\ a znow spod windowsa to watpie czy ten extra program od GB wykryje 2 grafiki i sflashuje ta co trzeba na dodatek.

Złączono Posta : 14.07.2007 (Sob) 23:42

OK. Problem rozwiazany. Jedyne co moge powiedziec to to ze na stronie gigabyte jest zly plik biosu (na pewno byl on do mojej grafy, zgadza sie cale oznaczenie i zreszta nie ma tam innych x1600xt), a programik do flashu tego nawet nie sprawdza! !!