Nieudolna próba włamu?


(Zetrox2) #1

Chciałem uploadnąć sobie plika na rapida i w tym celu byłem zmuszony tymczasowo wyłączyć firewalla.. (wiem wiem) musze to robić bo poprostu w trakcie uploadu mój zone alarm wariuje...

niestety zapomniałem go potem włączyć i komputer stał tak bez niego z 2 godziny... (mam SP 1 więc Firewalla systemowego brak)

patrze sobie w moje połączenia sieciowe i widzę coś takiego:

nie wiem jak ale ktoś sobie stworzył na moim kompie bramke!! (to w czerwonym kółeczku :stuck_out_tongue: pozostałe połączenia były tworzone przezemnie)

Mam sieć osiedlową ATTU (http://www.attu.pl)

Oczywiście mimo resetów i włączeniu firewalla bramka zostaje nadal i nie mogę jej usunąć bo wyskakuje komunikat "wybranego połączenia nie można usunąć"

Gdy wchodzę w ustawienia tej bramki komputer wywala komunikat "czekaj..." i komp dostaje zwiechy... i tu pojawiają sie moje pytania

1) jak to /cenzura/ usunąć

2) czy jest jakaś możliwość zobaczenia IP osoby która to zrobiła i sprawdzenia czy jest z mojej sieci?


(Tom Jk) #2

moim skromnym zdaniem , ktoś z sieci sie bawił i trafił na Ciebie jak miałeś wyłączonego firewalla i żarcik sobie zrobił , możliwe że jest to jakaś bramka, choć niekoniecznie , może to być tylko głupi żart.

Tak więc sam raczej nic nie zdziałasz , jeśli znasz godziny przypuszczalnego ataku który odbył się na Twój komputer, musisz udać się do administracji tej sieci osiedlowej i niech sprawdzą logi , ruch w sieci w tym czasie i się dowiedzą czy to ktoś z sieci czy z poza. Co do usunięcia tego czegoś to mogą być problemy - jedyne co w tej kwestii mogę poradzić to metoda prób i błędów.


(Malydragon) #3

a że zapytam przeszkadza to w funkcjonowaniu komputera? Nie masz przez to internetu?

Jeżeli nie to na wszelki wypadek przeskanuj kompa anti virem, i ja bym radził zainstalować SP2,

Prawdopodobieństwo, że ktoś Cię zaatakował w ciągu tych 2 godz. jest dość małe bo niby po co miał by to robić?

Jeżeli się mylę albo nie możesz się połączyć z netem to radzę skontaktować się z działem technicznym u usługodawcy internetu.