Nieustanny Bluescreen

Witam.

Mam taki problem , ponieważ odebrałem kompa z serwisu Vobis , i jak zwykle mi bluescreen wyskakuje , ale w takich ilościach jak przed wymianą płyty w vobisie. Nigdy tyle bluescreenow nie widziałem , co drugie włączenie kompa to bluescreen.

Mam też tak że nie moge zainstalować innego systemu niż z Vobisu ( bo podczas instalacji niebieski ekran pokazuje sie i znowu lipa ) , np orginalnego M$ , musi być M$ z Vobis, aktualnie posiadam tylko vistę … :confused:

pozdrawiam

Klawiatura zapewne na USB. Wejdź do biosu i włącz obsługę klawiatury w trybie tekstowym. W Integrated Peripherals poszukaj USB Keyboard Support i ustaw na Enable. Potem wciśnij F10 i zapisz zmiany.

Aby dowiedzieć się czego dotyczyły bluescreeny, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raporty na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Z klawiaturą sukces, zaraz podam raporciki

Narazie to tyle, tych raportow to tam z 40 jest , glownie to te ntkrnlpa.exe i ntrs czy jakos tak sie najczesiej zdarzaja , pokazalem te ktore ostatnio bylo

Spróbuj uaktualnić wszelkie sterowniki do Twojego sprzętu, oraz przeskanować dysk pod kątem błędów odczytu.

Kiedyś miałem takie przypadki że stacja dysków nie czytała płyt , ale dysk został wymieniony i działa.

Mam teraz taki problem z dyskiem twardym , ze ciągle mi się co jakiś czas luzuje kabelek od dysku, dlatego wyłączam kompa i wyjmuje kabelek , wkładam spowrotem i działa.

Pytanie jak uktaualnić , w menedzerze sprzętu ? Aktualizacja sterowników? No to do roboty;P

W Windows Update nie ma zadnych aktualizacji sterowników dostępnych , to oznacza raczej ze wszystkie mam aktualne

Mam pytanie, czy po zmianie płyty był reinstalowany Windows? Taka liczba różnych błędów,jest nierealna.

Na początek wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Wpisz chkdsk /p /r

Z bólem przyznam , że dopiero teraz jak się wkurzyłem bo orginalny F.E.A.R nie chciał mi się zainstalować zrobiłem format:P