Nieusuwalne katalogi Music, Pictures i Videos

Witam :slight_smile:

Mam ciekawy problem z pojawiającymi się katalogami: Music, Pictures i Videos w katalogu użytkownika. Tytułem wprowadzenia:

Miałem angielski Win7 w wersji RC, na niego zainstalowałem oficjalne spolszczenie od Microsoftu. Jak wiadomo RC 1 marca się kończy, więc trzeba było zrobić reinstall na wersję oficjalną PL. Zrobiłem format i wrzuciłem legal PL Win7 (zaznaczam, żeby nie było, że sobie jakimiś loaderami coś namieszałem - nic z tych rzeczy), ale…

Na starym Win 7 poprzenosiłem sobie katalogi użytkownika do innych lokalizacji - na inne HDD, gdzie mam więcej miejsca. Po reinstalacji chciałem naturalnie zrobić to samo i podczas przyporządkowywania (istniejących już na innych HDD) lokalizacji pojawiły się te trzy katalogi i nie chcą się usunąć (brak uprawnień).

Po restarcie systemu za każdym razem niby uprawnienia uzyskuję, w katalogach nic nie ma, ale próba ich skasowania kończy się tym samym - tracę dostęp do kolejnego restartu.

Mam pewne podejrzenia, że przy poprzednich przenosinach na Win 7 RC w katalogach utworzyły się ukryte desktop.ini (zawsze dla katalogów specjalnych takie powstają) i najwyraźniej przy obecnych przenosinach nie podmieniły się, lub podmieniły się źle (???). Może to coś miesza?

Próbowałem przywrócić domyślne lokalizacje - jeśli system jest po próbie usunięcia i nie mam dostępu - nie mogę przywrócić domyślnych lokalizacji. Jeśli jestem po restarcie - mogę wrócić katalogi i znika ten “pusty nieusuwalny”, ale to mnie nie ratuje - próbuję znowu go przenieść na docelowy HDD i nieusuwalny cień wraca…

Unlocker nic nie daje - twierdzi, że nic katalogu nie blokuje, a później nie pozwala i tak na jego usunięcie.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam :slight_smile:

czasem proste rozwiązanie mogą być najlepsze, uruchom wiersz polecenia jako administrator i sprobuj usunac te katalogi

To już też próbowałem. Przy pierwszej próbie po uruchomieniu wiersza poleceń z prawami admina katalogi usuwają się, ale wystarcza odświeżyć i wracają - tym razem z odmową dostępu. Czyli generalnie efekt jak przy standardowym usuwaniu.

Może przejmij je “na własność” i usuń w trybie awaryjnym.

Foldery te i ich zawartość podpięte są do Biblioteki. Aby je usunąć musisz w pierwszej kolejności usunąć ich wpisy w Bibliotece a później fizycznie usunąć je z folderu użytkownika.

Pozdrawiam.

A więc wygląda na to, że to jednak był temat związany z Biblioteką (w jakimś stopniu).

Biblioteki o nazwie Muzyka, Wideo i Obrazy nie miały wpisów z tymi starymi katalogami, ale jest tam też Biblioteka z nazwą użytkownika wskazująca na katalog C:\Users\ pomyślałem, że i tak nie ma sensu, żeby ta Bilbioteka wskazywała na C:\Users, bo nic tam nie mam i zmieniłem mu lokalizację na dysk, gdzie mam większość prywatnych plików. Po tej zmianie udałem się do C:\Users\ i spróbowałem wywalić Music, Pictures i Videos - póki co zniknęły :smiley: Mam nadzieję, że po restarcie tak zostanie. Ufff #-o

Dzięki @wislakKR

PS: Ale jakby katalogi jakimś cudem wróciły to jeszcze spróbuję ten sposób z trybem awaryjnym @semtex :wink: To też była niezła koncepcja, ale nie chciało mi się restartować, to zacząłem od pomysłu z Bibliotekami :wink: