Nieuzasadniona praca komputera

Witam,

po raz kolejny przysyłam tutaj logi, trochę minęło czasu od ostatniego “czyszczenia”, lepiej się zabezpieczyłem (WWDC, WOT i aktualizacje), ale ostatnimi czasy komputer zaczyna bez uzasadnienia pracować (nic nie robię, a w komputerze “syczy” co wskazuje na jego pracę) co wcześniej się nie zdarzało. Ponadto programy i gry uruchamiają się trochę dłużej niż poprzednio, mimo regularnego używania CCleanera i RegCleanera.

Tutaj są wszystkie logi, które wykonałem:

I) HijackThis

II) OTL - log z Extras.txt, nie wiem dlaczego ale nigdy wcześniej się z nim nie spotkałem.

III) OTL II - log z OTL.txt, zmieniłem tutaj tylko zakładkę Processes na All, nic więcej nie ruszałem.

IV) GMER

V) SRE

Jeszcze mała informacja, jak otworzyłem zakładkę “Boot Items” w SRE to dostałem komunikat, że jakaś wartość została zmieniona i mam sprawdzić swój komputer w poszukiwaniu wirusa… czy to może mieć jakiś sens?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Myzrael.

Ja też czasami pracuje bez uzasadnienia i to nie ma sensu.

W logach nic nie ma.

Nieuzasadniona praca dysku może być winą usługi Indeksowania dysku, która zwykła robić takie “psikusy” w najmniej odpowiednich momentach.

O wyłączaniu owej usługi i nie tylko: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=7723

Większość firewalli wywołuje taki alarm, gdyż wprowadzają do systemu bibliotekę, która kontroluje działanie każdej uruchomionej aplikacii i w razie potrzeby ją blokuje.

Takie coś ma właśnie posiadany przez Ciebie firewall Comodo. :slight_smile:

Hehe.

Trochę się pomęczyłem z tymi usługami i stanąłem na tej z indeksowaniem. Wyłączyłem ją w services.msc, ale tam pisze aby ją całkowicie usunąć, przy pomocy Dodaj/Usuń Programy. Sęk w tym, że jak chcę to zrobić to nic się nie dzieje… po prostu zaznaczam tylko Usługę Indeksowania i klikam “dalej”, mimo wszystko usługa dalej się pojawia (to, że obok niej piszę 0.0 mb jest ważne?)… da się coś z tym zrobić?

Poza tym dziękuję za sprawdzenie logów :]

Pozdrawiam,

Myzrael.