Niewidoczna karta microsd 32 GB

Witam, mój problem dotyczy następującej kwestii. Posiadam kartę microsd 32 GB. Nagle komputer i telefon przestał ją widzieć. Jak mniemam, karta pewnie padła. W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś zna może program do naprawy lub chociaż odzyskania danych z owej karty. Bardzo mi na tym zależy. Były tam ważne dane. Pozdrawiam i czekam na pomoc.  

Jeśli nie jest w żaden sposób wykrywana (choćby jako niesformatowana lub z nieznanym systemem plików) to już raczej nic z nią nie zrobisz.

Można próbować różnymi programami coś zdziałać jeśli karta jest w jakikolwiek sposób widoczna.

Czasem może się zdarzyć że zostanie jedynie uszkodzony MBR przez co karta jest widziana jako niesformatowana (albo że system plików to RAW), można wtedy próbować odtworzyć MBR jakimś programem i w takim przypadku cała zawartość powinna dać się przywrócić.

W gorszych sytuacjach może być konieczne użycie programów do niskopoziomowego formatowania co może przywrócić funkcjonalność karty (nie ma gwarancji że to pomoże) ale skazuje bezpowrotnie jej zawartość.

probówalem wielu programów i nic. Karta jest w ogóle nie widoczna. 

No to nic z tym nie zrobisz, żaden program ci tu nie pomoże skoro karta na poziomie sprzętowym nie jest widoczna.