Niewidoczna mp3

Hmm… Mam spory problem, a przynajmniej tak mi się jeszcze wydaje.

Od momentu zainstalowania Windows’a XP komp przestał “widzieć” mp3’ki.

Gdy próbuję zainstalować nowy sprzęt “pod” nazwą ów urządzenia widnieje znak zapytania i wykrzyknik w żółtym kółeczku, oraz wyskakuje informacja, że niema odpowiednich sterowników.

Gdy akurat dziś kupowałem Creative MuVo TX SE facet w Vobisie gadał, że wszystko będzie ok, ale… nie jest. Ze strony Creative.com

( http://pl.europe.creative.com/support/downloads/download.asp? ) pobrałem: MuVoTX_PCFW_LF_1_22_03e.exe, ale nie jestem pewnien, czy rzeczywiście tego potrzebuję… koniec końców nie pomogło (jest to firmware).

Przeglądając forum zdałem sobie sprawę, że może mam problem z USB (nie mam do niego nic podłączonego), że podczas wgrywania wina XP mogłem popełniłnić jakiś błąd, który spowodował wyłączenie USB, ale nawet nie wiem jak mozna to sprawdzić.

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc, to prosiłbym o parę wskazówek…

Skrócono linka

rozjeżdżał forum

proszę na przyszłość tak robić

boczi

Te modele mp3 potrzebują odpowiedniego sterownika do poprawnego działania, jest on załączony razem z odtwarzaczem na płycie cd. Proponuje podłączenie jakiegoś innego urządzenia do USB (najlepiej takiego, które nie wymagało by specjalnego sterownika) sprawdzenie czy sterowniki do portów USB są poprawnie zaintalowane. I czy po podłączeniu mp3 pojawia się coś na ekranie komputera i odtwarzacza ? :slight_smile:

Problem w tym, że oni nie dają w zestawie tej płytki… Gdy kupowałem pytałem się kolesia, czy ona tam będzie (wiedząc, że miałem już podobne problemy wcześniej)… myślał, że tak, a okazało się, że nie. W opisie zawartości zestawu na Creative.com też o p.łytce nie było mowy :?

A co do USB to rzeczywiście muszę sprawdzić…

Narazie wiem tyle, że nie działa mi mikrofon i słuchawki, ale nie wiem jak jest z wejściem na m.in. mp3

Ale słuchawki i mikrofon masz do usb podłączone ?? Faktycznie patrzyłem przed chwilą na stronie i nie ma płyty. I sterownika na stronie też nie mam. Ja mam mp3 Zen Nano Plus i tam była płytka i sterownik trzeba było wrzucić bo inaczej ani rusz. Proponuje zadzonić do biura obsługi klienta Creative i sprawdzić port USB.

Hmm… Mają połączenie jak każde słuchawki… nie jestem pewny, czy to też USB!?

A swoją drogą, jak ewentualnie można włączyć porty USB!?

To raczej nie USB. Poczytaj sobie o USB np. na wikipedii Wikipedia link do USB A jak włączyć, one po zainstalowaniu są automatycznie włączane, tj po zainstalowaniu systemu. Możesz zobaczyć co pisze w menadżerze urządzeń na temat koncentratora albo kontrolera USB.

W

Niby wszystko ok, ale to tylko komplikuje mi sprawę… Myślę teraz o sformatowaniu kompa, kto wie!? Może to by pomogło!?

Skoro USB działa,… creative uznało, że powinno wszystko grać bez płyty, a w necie nie można znaleźć odpowiednich sterowników…

Hmm… Albo jeszcze dalej się posunąć i wgrać Windows 2000. Kiedy go miałem podobne problemy mnie nie spotykały.

Zastanawiam się tylko, czy ktoś mógł znaleźć się w podobnej sytuacji… Ale to mógłby być już klucz do rozwiązania problemu.

Aha. Może ponowna instalacja samego XP by pmogła. Ale najpierw radziłbym sprawdzić mp3 na innym komputerze najlepiej z tym samym systemem, albo podłączeć inne urządzenie do USB. A może nie masz zainstalowanych sterowników do USB ? Nie raz są one wymagane.

Poszukaj może czegoś w google na ten temat albo na stronie Creative.

Sprawdziłem mp3 na innym kompie i wszystko działało a przecież niebyło tam sterowników pod akurat ten model… tzn. że tylko mój komp nie widzi jej.

Jeśli ktoś mógłby mi rzucić dobry link do sterowników USB, czy jakiejkolwiek mp3 (może to by starczyło), albo wyjaśni mi jak się włącza USB, czy w jakikolwiek inny sposób mi pomóc to bym o to prosił, w końcu problem jest na pewno do rozwinięcia skoro na innym sprzęcie nie było problemów, a mój jeszcze nie jest w złym… stan’ie.

Złączono Posta : 05.11.2006 (Nie) 2:44

Hmm… Może problem wiąże się z tym, że niedawno zamontowałem nagrywarkę i to może to wpływa teraz na mp3!?

Sorry, że post pod postem, ale wyskakiwała jakiś błąd, gdy próbowałem zmienić poprzedni.