Niewidoczne napędy w Mój Komputer i Menadżer Zadań

Witam wszystkich. Podobny problem poruszany był już w tym temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … e+nap%EAdy

Niestety nie pomogło. Nadal nie widać dwóch napędów w Moim Komputerze i Menadżerze Zadań :cry: :cry: :cry: . Problem pojawił się po wgraniu dzisiaj nowego BIOSu. Dodam, że nie robiłam tego sama tylko w sklepie u fachowców. No i wyszło jacy to fachowcy :evil: . Zajrzałam do BIOSU i wyszło na to, że nie widać tam tych moich nieszczęsnych napędów. Niby mogłabym zawieźć kompa z powrotem do “fachowców” ale nie mam na to ani czasu ani chęci. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić???

Uaktualnić bios!

Jeśli brak napędów jest wynikiem niepoprawnego wgraniu biosu to nie widzę innego rozwiązania. Bios nie uruchamia w prawidłowy sposób napędów i windows ich nie zobaczy!!

Ale do tego musisz znać model płyty głównej i wersję biosu.

Pobrać ze strony producenta plik z bios, oraz z reguły programik flash do uaktualnienia biosu.

Skopiować to wszystko na dyskietkę zbootować z niej komputer i postępować wg wskazówek programu.

Złączono Posta : 03.09.2007 (Pon) 20:53

Dosyć skomplikowana to procedura i należy modlić się by w czasie wgrywania bios nie zabrakło prądu bo wtedy marne szanse na ponowienie operacji !!

No niby to jest najprostsze rozwiązanie ale :

  1. Dzisiaj wgrano mi nowy (chyba) BIOS

  2. Sama raczej wolę się za to nie zabierać. Obawiam się że schrzanię wtedy coś kompletnie.

Nie da się “ujawnić” tych napędów w jakiś inny sposób

ten bios był wgrywany dwa razy ??

jeśli tak to prawdopodobieństwo dwukrotnego złego wgrania bios jest małe

Jeszcze jakich konkretnie napędów nie widać HDD CD ??

jak masz ustawione wykrywanie napędów w bios na auto??

czy urządzenia są prawidłowo podpiete do taśmy IDE czy zasilanie jest wpięte??

BIOS nie był wgrywany dwa razy. Po prostu mam 3 letni komputer i nagle coś mi odbiło i zachciało mi się aktualizować BIOS. No i zawiozłam to swoje liczydło do sklepu. Resztę - znasz. Nie widzi tylko dwóch nagrywarek DVD. Przedtem wszystko było OK. Oba napędy są prawidłowo podpięte. Z tym ustawieniem wykrywania auto to powiem szczerze, że nie wiem ponieważ nie zwróciłam na to uwagi.

sprawdź w biosie czy nie ma tam wartości none

wtedy sprawa jasna bios nie wykrywa bo nie musi się gimnastykować !!

jeśli jest auto lub cd wypnij jeden z napędów i zobacz czy widzi ten wpięty!!

jaka to płyta główna ?? poszukam manuala do niej!!

Płyta to Epox EP-4PDA3I.

Zaraz rzucę okiem na ten wstrętny BIOS, pokombinuję z wpinaniem napędów i dam sobie na dzisiaj spokój. Inaczej dostanę tu jakiś palpitacji albo coś mnie trafi.

Złączono Posta : 04.09.2007 (Wto) 22:32

W celu eksperymentu rozkręciłam przed chwilą obudowę i zamieniłam miejscami taśmy (na jednej taśmie mam dwie nagrywarki dvd, na drugiej - napęd cd). Poprzednio nie widziało dvd przypiętych do gniazda 1 a widziało cd przypięte do gniazda 2. Teraz (po zamianie) - widzi dvd przypięte do gniazda 2, a nie widzi cd przypięte do gniazda 1. O ile się zorientowałam to w BIOSie widzi tylko jedno gniazdo. Czy da się coś z tym zrobić ???

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 21:39

Problem rozwiązany! !!