Niewidoczne partycje przy instalacji


(Robert664) #1

Witam

Chciałem zainstalować Linux Mint na komputerze, ale mam pewien problem z przydzieleniem partycji. Pod windowsem mam kilka partycji i jedną z nich chciałem przeznaczyć na linuxa. Niestety przy instalacji jest ona nie widoczna.

http://img101.imageshack.us/img101/4567 ... hot1xx.png

Ten obszar nieprzydzielony to pozostałem partycje, ale instalator ich nie widzi.

Czy ktoś wie w czym jest problem?


(roobal) #2

On ich nie nie widzi, tylko masz już 4 partycje podstawowe, a w przypadku tablicy partycji opartych o MBR, partycji podstwaowych może być maksymalnie 4, czyli wszystkie są już wykorzystane. Wśród tych 4 partycji podstawowych, jedna może być rozszerzona, a nazywa się tak, ponieważ jest rozszerzona o możliwość tworzenia partycji logicznych. Partycje logiczne są takimi partycjami w partycji.

Musisz więc jedną partycję usunąć i albo przeznaczyć ją na Linuksa albo stworzyć w jej miejsce partycję rozszerzoną i instalować Linuksa na partycjach logicznych. Więcej na ten temat pisałem tutaj partycjonowanie-dysku-pod-instalacje-linux-t343058.html lub jeśli chcesz instalować Minta, to skorzystaj z instalatora Wubi, o czym pisano tutaj http://www.dobreprogramy.pl/TheUsh/Ubun ... 20335.html

Być może to Ciebie jeszcze zainteresuje http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Inst ... 20822.html :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Robert664) #3

Wielkie dzięki za pomoc:)