Niewidoczne partycje

Witam!

W moim komputerze znajdują się dwa dyski twarde (80gb oraz 40 gb). Na obu dyskach założone są partycje (po 3 na każdym) w systemie fat 32. Jakiś czas temu na jednej z partycji zmieniłem system plików na NTFS wcelu instalacji VISTY. Krótki czas po tym fakcie partycje z mniejszego dysku zniknęły. :evil: Nie widać ich w oknie “mój komputer” oraz w innych programach służących do zarządzania plikami, pomimo tego, że sam dysk na którym założone są te zgubione partycje jest widoczny. Raz na jakiś czas partycje pojawiają się, ale później znowu komputer ich nie wykrywa.

Ostatnim razem, gdy miałem dostęp do feralnych partycji, gdy chciałem wejść na jedną z nich pojawił się komunikat mówiący o tym, że “dysk ten nie jest sformatowany i czy chce zrobić to teraz”, po kliknięciu na właściwości tej partycji nie mogłem sprawdzić ani jej pojemności ani pozostałego wolnego miejsca.

Mam nadzieje, że nie namieszałem zbytnio i jest w miarę zrozumiale opisany problem. :slight_smile: Dodam jeszcze, że posiadam dyski WESTERDIGITAL (80gb) oraz SEGATE BARACUDA (40gb). Problem dotyczy dysku SEGATE.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Niedawno miałem prawie taki sam problem. Wolne miejsce, które było podzieliłem za pomocą programu Paragon Partition Menager i w oknie Mój komputer miałem widoczną partycję ale gdy chciałem zobaczyć co znajduje się na niej - pokazywał się taki komunikat jak u Ciebie.

Rozwiązaniem okazało się nadanie litery dyskowi dlatego proponuję abyś sprawdził to na wszelki wypadek. W tym celu zrób tak:

Panel sterowania => narzędzia administracyjne => zarządzanie komputerem => po lewej stronie zarządzanie dyskami. Jeśli zobaczysz wolne miejsce bez literki to kliknij na nie prawym klawiszem myszki => wybierz opcję Zmień literę dysku i ścieżki => w okienku, które się otworzy kliknij Dodaj => zaznacz opcję Przypisz następującą literę dysku i z rozwijanej listy obok ustal literę. Dalej należy tylko potwierdzić.

Chciałem robić tka jak mi poleciłeś , ale w zakładce “zarządzanie komputerem” widać dyski c,e,f ( to są partycje dysku 80gb) oraz widać dysk d (partycja dysku 40gb), który ma przydzielony literę D. Mało tego według tego narzędzia dysk jest podzielony na następujące partycje: 5gb, 32 gb oraz na 744 gb :o. Jak to jest możliwe? Na dysk D nie mogę wejść oczywiście! :frowning: