Niewidoczne pliki w Koszu - niemożnosć usunięcia

Po usunięciu programu pozostał mi jego folder, którego nie mogłam usunąć w całości, gdyż wyskakiwał komunikat, iż “Folder nie jest pusty”. Przeniosłam więc do Kosza osobno pliki z tego folderu i pusty folder. Po opróżnieniu Kosza nadal coś zostało w nim, ale pliki nie są już widoczne w oknie. Próby usunięcia i przywrócenia plików zakończyły się fiaskiem, gdyż po kliknięciu na “Opróżnij Kosz” wyskakuje komunikat, czy na pewno chcę usunąć 3 elementy. Proszę o pomoc w tej sprawie, bo jest ona dość uciążliwa. Oczywiście podam wszelkie szczegóły, jeśli będą takowe potrzebne.

Uruchom ponownie kompa i wtedy opróżnij kosz. Powinno pomóc lub ściągnij program Unlocker. Wchodzisz w C:\RECYCLER i PPM na ikony kosza > Unlocker.

C:\ - dysk na, którym był ten program.

Folder Recycler jest ukryty. Narzędzia > opcje folderów > widok > odznacz pokaż chronione pliki systemu windows i zaznacz pokaż ukryte pliki.

Nic z tego pliki nadal siedzą w koszu :confused: spróbuję Unlockerem, może da radę

I co mam z tym fantem zrobić??

unlockerpm8.png

Wybierz Usuń i OK

Nie będę miała potem problemów w przyszłości, jeśli to usunę??

Nie. Folder się sam utworzy jak coś przeniesiesz do kosza.

I nic nadal to samo :frowning:

To ja niewiem. Niech ktoś inny napisze.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=usu … Szukaj&lr=

A mnie i tak kiedyś pomogło dopiero sformatowanie partycji :? (dobrze, że to nie była systemowa). Ale może Tobie się uda :slight_smile: .

Ja mam pasek boczny i w nim WMP i czasami pliki multimedialne są używane przez WMP i się nie chcą usunąć i brutalna metoda Unlockerem je dopiero wywala. Oczywiście pliki z dysków się normalnie usuwają, a jak chcę opróżnić kosz to pisze “czy chce usunąć folder Windows”.

Może spróbuj PPM na kosz/Właściwości/Zaznacz “nie przenoś plików do kosza i natychmiast kasuj po usunięciu”/Zastosuj, i możesz na nowo to z aznaczyć. Chodzi o to, że wtedy kosz zostanie jakby opróżniony, ale w inny sposób. :slight_smile:

Na sformatowanie partycji nie mogę sobie pozwolić, mimo, iż nie jest systemowa. Opiszę całą sytuację z tym folderem od samego początku. A więc po restarcie komputera przestał mi działać program (Desktop Calendar),a mianowicie średnio co 1 sek wyskakiwał komunikat, że każdy plik tego programu jest uszkodzony i nieczytelny oraz wyskakiwał dymek z informacją, że plik xxx jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Komunikat nakazywał mi uruchomienie CHKDSK, ale postanowiłam odinstalować problematyczny programik. Nie dało rady go z początku odinstalować, gdyż był ciągle w użyciu, wiec zabiłam jego proces w Menedżerze zadań i dopiero wtedy odinstalowałam program. Został mi jego folder… zakończenie akcji w pierwszym poście.

może spróbuj tak:

start >> uruchom >> wpisz: RD /S /Q C:\RECYCLER

ewentualnie cmd i dopiero: RD /S /Q C:\RECYCLER

jak nie m\pomoże spróbuj jeszcze zrobić to w trybie awaryjnym

A mogę spytać, co się stanie, jeśli to wpiszę?? Wolę nie robić nic w ciemno :slight_smile:

Wyskakuje taki komunikat:

komunkitaswi0.png

wymuszane opróżnienie kosz jest przeprowadzane

:o komunikat dziwny bo to polecenie DOSowe a nie plik, spróbuj w trybie awaryjnym przy starcie wciskasz F8, na pewno nic nie zepsuje

W awaryjnym ten sam komunikat, ale o dziwo wyczyściło. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: