Niewidoczne pliki w koszu

(Ryszard Wenta) #1

Musiałem ponownie zainstalować Windowsa 98 i pojawił się problem. Usunięte do kosza pliki są niewidoczne, choć są niewielkich rozmiarów. Dodatkowo "Kosz" pokazuje, że zawiera usunięte elementy, ale są niewidoczne. Nie pomaga użycie w opcjach folderu pokazanie ukrytych plików.

(Damian) #2

Usuniesz spod Dosa,albo przez eksplorator programu Nero Burning Rom.

(Ryszard Wenta) #3

Jestem dość cienki. Gdzie znajdę DOS-a albo jak wywołać eksloratora?

(Damian) #4

W takim razie w dosa lepiej się nie pakuj :?

Masz program do nagrywania płyt Nero Burning Rom?

(Ryszard Wenta) #5

Chyba tak, bo kopiowałem składniki Windowsa z drugiego komputera i pewnie trochę innych rzeczy załadowało się.

Przeszukałem dyski poprzez "Znajdź" i żadnego Nero Burning mi nie pokazał.

(Ryszard Wenta) #6

Nagrywarki nie mam, ale sam program mógłby być.

Z tym koszem to pewnie coś innego.

(Ryszard Wenta) #7

Problem nie znika, bo plików "recycled" nie można usunąć z dysku. Z kolei pojedyncze usuwanie daje taki efekt, że pojawiają się te same pliki tylko pod innymi nazwami.

(Minio Dp) #8

To może spróbuj usunąć te pliki programem Norton Commander

(Ryszard Wenta) #9

Niestety, nie mam Nortona.

Jest już trochę lepiej. Pliki w Koszu są widoczne, ale dodatkowo pojawiają się w C:Recycled pod symbolami. Natomiast Recycled nie daje się usunąć. Spoglądałem jednak na drugi komputer, gdzie Recycled jest wykrywalny po uruchomieniu Total Commandera, ale usuwane pliki do niego nie wędrują, a tylko do Kosza.

(Marsmo) #10

Ryszard - nie usuniesz folderu C:/Recycled (przynajmniej docelowo), bo to jest katalog systemowy i po każdym restarcie systemu Ci powróci - wraz z jego zawartością! :slight_smile: Jest to po prostu katalog "kosza".

Zastanawiam się, czy problem z Twoimi uporczywie powracającymi plikami nie wynika np. z tego, że są to pliki systemowe... lub też inne ważne dla działania jakichś aplikacji!

Nie napisałeś zatem najważniejszej rzeczy - jakiego rodzaju pliki usunąłeś, czy też próbujesz usuwać! Czyli w przybliżeniu np. format plików - czy ten sam, czy też pochodzący od zgoła zupełnie różnych aplikacji...

Jak te rzeczy nam przybliżysz (tak dla względów bezpieczeństwa systemu) - to potem możesz spróbować bezapelacyjnie wywalić te pliki programem CopyLock!

http://noeld.com/programs.asp?cat=misc#CopyLock

Ale również (nie chcę Cię straszyć - bo to jest sprawa do załatwienia) jest też sporo syfu , które ładuje się właśnie bezpośrednio do katalogu C:\RECYCLED. Ale jakby co, to CopyLock powinien Ci je usunąć.

Najważniejsza sprawa dla nas, to wiedzieć - co to są za pliki (zarzuć ścieżkę, czyli to - co pisze przy pliku). :slight_smile:

(Damian) #11

Minio podał ci link do programu...(ten niebieski napis)

(Ryszard Wenta) #12

Dzięki! Po kilkunastu godzinach prób doszedłem do tego, że Recycled nie da się usunąć. Kosz już działa. Pliki wędrują do niego, ale też zapisywane są na C:Recycled (plik ukryty, widoczny natomiast w Total Commanderze). W momencie wykasowania kosza, automatycznie usuwane są pliki z Recycled.

Najważniejszy jednak problem znikł. Kasowane pliki wrzucane są już do Kosza. Przedtem też tam wędrowały, ale po otwarciu Kosza był on pusty, natomiast ikonka wskazywała prawidłowo, że jest zapełniony. Nie udało mi się ustalić, dlaczego Kosz niczego nie pokazywał po otwarciu.

Dzięki wszystkim!