Niewidoczny dysk w kieszeni

Mam taki oto problem mam dysk 20GB w kieszeni wszystko chodziło dobrze do momentu kiedy włożyłem dysk do mojej kieszeni od znajomego,kiedy ponownie wsadziłem mój system nie widzi go nie pomaga zmiana zworek ani kabla,dziwne jest to że u znajomego mój dysk jest widoczny.

A zobacz czy bios go zobaczy jak podepniesz dysk bezpośrednio do taśmy.

Sprawdź zworki i taśmy.

Reset biosu.

W takich przypadkach należy wejść do BIOS i użyć funkcji detekcji hdd, podczas której dysk powinien być wykryty prawidłowo.

Po wykryciu wyjdź z BIOS zapisując ustawienia.

Miałem takie prolemy na dwóch kompach. Za każdym razem jak podmieniałem dyski musiałem używać detekcji do prawidłowego wykrycia dysków.

Pozdrawiam

GF :okulary:

Tak ale nie mam pojęcia gdzie w biosie sie robi detekcje hdd prosze o radę mam taki BIOS Phoenix-Award BIOS v6.00PG.

Jak masz książkę do płyty głownej to w niej poszukaj w ustawieniach BIOS słów Detect, Detection, Austodetection…

Jeśli nie masz książki to szukaj w samym BIOS w poszczególnych ustawieniach, patrz na podpowiedzi przy ustawieniach.

:okulary:

Po wejściu do biosu ustawiasz na Standard CMOS Features i naciskasz enter. Masz do wyboru dyski:

IDE Primary Master i następne. Przy pomocy strzaałek ustawiasz dysk który chcesz sprawdzić i znów enter.

Pierwsza opcja to właśnie: IDE HDD Auto Detection. naciskasz enter i wszystko.

Zrobiłem tak jak kazałes i dałem na F10 i przy uruchomianiu systemu wyświetla mi

Brak pliku NTLDR

Naciśnij Ctrl+Alt+Del,aby zrestartować

Tyle wyczytałem na ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=146209&highlight=ntldr

Plik NTLDR skopiował sie na dysk z konsoli odzyskiwania ale wyświetliło ze brakuje innego katalog glowny windows>\system32\hal.dll. próbowałem go skopiować ale nie można chyba przyjdzie zrobic formata :frowning:

To może jeszcze tu poczytasz na temat hala ale z poradami to trzeba być ostrożnym bo nie wszystkie są wiarygodne:)

Miałem też kiedyś problem z tym hallem ale nie pamiętam jak to załatwiłem i jaka była przyczyna :frowning:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 29f7a72504