Niewidoczny efekt pobierania

Witam i pozdrawiam

Mam dwa drobne problemy i nie umiem się ich pozbyć; proszę o radę:

  1. Po pobieraniu dokumentów, plików itp wyskakuje mi lista pobierania,ale jest ona pusta [bez podglądu]. Oczywiście pliki się pobrały i są np . na pulpicie.

  2. Przy imporcie zdjęć z aparatu fotograficznego komputer nadaje każdemu zdjęciu numer, zaczyna się on od nadanej przeze mnie nazwy i dalej 001, 002.

Zdjęcia zrobione w dniu następnym też mają taką sygnaturę: nazwa i numer 001, 002 a nie są kontynuacją numeracji z dnia poprzedniego.

I tak z wakacji mam zamiast 100 zdjęć o nazwie wakacje 001 do wakacje 100, zdjęcia wakacje 001 razy 14,wakacje 002 razy 14, i np. wakacje 011 razy 5.

Coś źle przestawiłem w Viście lub innych ustawieniach.

Proszę o podpowiedź

Longman69

Witam.

Co do fotek: otwórz w folder z fotkami >- widok >- sortuj według >- daty wykonania.

Następnie kliknij >- organizuj >- zaznacz wszystko >- zmień nazwę >- np.: wakacje 2010.

Będzie teraz 100 zdjęć o nazwie: wakacje 2010, z numerami od 1 do 100 poszeregowanych wg. daty wykonania :slight_smile:

Dziękuję za informację, tak też właśnie robię. Mnie chodzi o to jak spowodować, żeby bezpośrednio przy zgrywaniu fotek kolejność była od 001 do 100. Tak też miałem kiedyś ale coś przestawiłem niechcący i nie wiem jak to odkręcic

Dziękuję za podpowiedź

Longman69

Każda “sesja” wgrywania fotek z aparatu będzie miała swoją numerację, zaczynając od 1.

Musiałbyś w aparcie wejść w opcje i zmienić wartość w “numeruj zdjęcia od 001”, czy podobnie (to zależy od marki aparatu) na “nie”.