Niewidzialny nieusuwalny plik

Mój problem wygląda następująco: pobrałem patcha do gry (Battlefield 2) i próbowałem go zainstalować. Zamiast wyświetlenia się jakiejkolwiek instalacji na dysku C ubyło mi z 2 GB do 12 kB (patch miał jakieś 500 MB). Usunąłem Patcha z dysku i z procesów uważając że to jakiś wirus albo coś ale na dysku C zostało mi 1,5 GB nieusuwalnego i niewidzialnego piku. I teraz mam pytanie jak się pozbyć tego 1,5 GB po nie zainstalowanym patchu?? Podejrzewam że te 1,5 GB siedzi w pliku “pagefile.sys” (w windowsie go nie widać jedynie przez Total Comander) bo jako jedyny z ukrytych plików ma powyżej 1 MB a ma dokładnie 1,5 GB więc to raczej ten plik. Jednak to plik systemowy i nie da się go ani usunąć ani przenieść.

Proszę o pomoc, byle to nie było równoznaczne z formatem.

PS: Jak daje oczyszczanie dysku to za każdym razem w plikach tymczasowych jest 104 kB jednak 1,5 GB kasować po 104 kB to troszkę meczące :smiley:

Plik pagefile.sys to tzw pamięć wirtualna lub tzw. plik stronicowqania.

Panel Sterowania–>system—>Zaawansowane(Eekty wizualne…)–>Ustawienia—>Zaawansowane(pamięć wirtalna)—>zmień

Można go usunąć z dysku C i ustawić np. na innej partycji(gdy na dysku C mamy np. mało miejsca)

Można ustawić jego wielkość na rozmiar kontrolowany przez system lub rozmiar niestandardowy np. ja mam ustawione np. na 768MB) Poszukaj na google na jego temat:

plik stronicowania

A da się ją jakoś wyczyścić??

Co wyczyścić? pamięć wirtualną? Tu się nic nie czyści bo tym co tam jest steruje windows i plik wymiany ma stałą wielkość, obojętnie czy tam coś jest czy nie ma nic…

Czyścić możesz ,zainstaluj "xp-AntiSpy ", w programie w innych ustawieniach jest opcja "czyść stronnicowanie plików przy zamykaniu systemu "

Można też wyłączyć “pagefile.sys” po restarci włączyć ponownie [wyłańczałem kiedy robiłem defragmentyryzacji dysku]

Aha thx mój problem rozwiązany