Niewłasciwy rozmiar wolnego miejsca na partycji

(Tymczasowy) #1

Mam pytanie. Mam niezbyt duzy dysk (20GB) i dwie partycje (15GB D: i 5 GB C:). Ostatnio dużo rzeczy ściagałem, przenosiłem i takie tam. Zrobiłem dziś płytke nLitem XP+SP2+aktualizacje+pewne zmiany... Po wszystkim (miałem partycje prawie cała zapelnioną - mówie o partycji D: - niesystemowa) usunąłem niepotrzebne pliki do kosza i skasowałem, było tego ok 300 MB, ale wielkość wolnego miejsca na "dysku" D pozostała bez zmian! !!

Zaznaczyłem wszystko co mam na partycji D - właściwości - i wyszło, że znikneło mi gdzieś 1,2 GB!

Jak to jest mozliwe. (mam ponadto właczoną funkcje pokaz ukryte pliki foldery)

(Ryszard Adamek) #2

Może masz włączone przywracanie systemu? Jeśli tak to wyłącz.

(Tymczasowy) #3

To nie to, tak przypuszczam.

Mam włączone przywaracanie systemu, ale zaraz po tym jak usunąłem wspomniane pliki, usunąłem wszystkie punkty przywracania, a rozmiar wolnego miejsca się nie zmienił. Czyli porzycznyna jest gdzies indziej.

(Gugu007) #4

Usuń pliki tymczasowe z np. c:\windows\temp oraz z tempa użytkownika (start>uruchom>%temp% i enter - wykasuj wszystko). Opróżnij kosz. Możesz również pousuwać poprawki do windy z folderu windows. :mrgreen:

(Seba86mu) #5

Może ściągasz coś np. przez eMule ? Jeżeli pobierasz jakiś duży plik, program przy rozpoczęciu pobierania rezerwuje dla niego na dysku miejsce.

Np. jeżeli pobierasz coś, co ma 200 MB pojemności, a pobrało się dopiero 5 MB tego pliku, to i tak masz zajęte przez ten plik 200 MB na dysku. Pobierane aktualnie pliki znajdują się w folderze Temp, w folderze programu. Możesz sobie sprawdzić, jeżeli coś pobierasz.

(Tymczasowy) #6

Co do gugu007 to ja mówie o dysku D: (nie systemowym, tzw magazyn)!

A co do mule to wiem o co chodzi, ale nie sciagam nic dużego (może 40MB razem), poza tym nawet jesli, to wybierając "właściwości" na dysku D zlicza mi całą ilość miejsca wonego i zajetego (razem z przydzieloną ilością dla mule-temp mule mam na D:). Tu chodzi o to że wyświetla mi sie w szczegółach ze mam wolne jeszcze 600MB, a gdy wejde w Dysk D, wcisne atl+A i "wałsciwości" to wychodzi mi, że (po odjęciu rozmiaru partycji) mam zajęte 12,2GB (partycja ma 13,7GB - 12,2GB=1,5GB). Wolnego mi pokazuje tylko 600MB, to gdzie uciekło to 900MB! !!