Niewłasciwy rozmiar wolnego miejsca na partycji

Mam pytanie. Mam niezbyt duzy dysk (20GB) i dwie partycje (15GB D: i 5 GB C:). Ostatnio dużo rzeczy ściagałem, przenosiłem i takie tam. Zrobiłem dziś płytke nLitem XP+SP2+aktualizacje+pewne zmiany… Po wszystkim (miałem partycje prawie cała zapelnioną - mówie o partycji D: - niesystemowa) usunąłem niepotrzebne pliki do kosza i skasowałem, było tego ok 300 MB, ale wielkość wolnego miejsca na “dysku” D pozostała bez zmian! !!

Zaznaczyłem wszystko co mam na partycji D - właściwości - i wyszło, że znikneło mi gdzieś 1,2 GB!

Jak to jest mozliwe. (mam ponadto właczoną funkcje pokaz ukryte pliki foldery)

Może masz włączone przywracanie systemu? Jeśli tak to wyłącz.

To nie to, tak przypuszczam.

Mam włączone przywaracanie systemu, ale zaraz po tym jak usunąłem wspomniane pliki, usunąłem wszystkie punkty przywracania, a rozmiar wolnego miejsca się nie zmienił. Czyli porzycznyna jest gdzies indziej.

Usuń pliki tymczasowe z np. c:\windows\temp oraz z tempa użytkownika (start>uruchom>%temp% i enter - wykasuj wszystko). Opróżnij kosz. Możesz również pousuwać poprawki do windy z folderu windows. :mrgreen:

Może ściągasz coś np. przez eMule ? Jeżeli pobierasz jakiś duży plik, program przy rozpoczęciu pobierania rezerwuje dla niego na dysku miejsce.

Np. jeżeli pobierasz coś, co ma 200 MB pojemności, a pobrało się dopiero 5 MB tego pliku, to i tak masz zajęte przez ten plik 200 MB na dysku. Pobierane aktualnie pliki znajdują się w folderze Temp, w folderze programu. Możesz sobie sprawdzić, jeżeli coś pobierasz.

Co do gugu007 to ja mówie o dysku D: (nie systemowym, tzw magazyn)!

A co do mule to wiem o co chodzi, ale nie sciagam nic dużego (może 40MB razem), poza tym nawet jesli, to wybierając “właściwości” na dysku D zlicza mi całą ilość miejsca wonego i zajetego (razem z przydzieloną ilością dla mule-temp mule mam na D:). Tu chodzi o to że wyświetla mi sie w szczegółach ze mam wolne jeszcze 600MB, a gdy wejde w Dysk D, wcisne atl+A i “wałsciwości” to wychodzi mi, że (po odjęciu rozmiaru partycji) mam zajęte 12,2GB (partycja ma 13,7GB - 12,2GB=1,5GB). Wolnego mi pokazuje tylko 600MB, to gdzie uciekło to 900MB! !!