Niewykrywalny dysk

Witam. Mój problem polega na tym, że nie działa mi dysk. Podłączyłem go do wejścia sata(zworka ustawiona na sata 1/5 dysk jest sata II). Komputer przy włączeniu staje na dosie, szuka dysków, a następny komunikat to "Hardware Initiate Failed, Please check Device! !!

Sprzęt:

Athlon XP 1100Mhz

1024 ram Samsung

Samsung HD322HJ (dysk)

LC-B350ATX (zasilacz)

Proszę o pomoc.

Podaj jeszcze model płyty głównej. Aktualizacja BIOSU, jak już zauważyłeś, na najnowszy była by jak najbardziej wskazana.

Msi KT6 Delta. Chciałem zrobić aktualizację spod Windowsa, tylko że w aktualnej wersji programu nie wyszukuje aktualizacji, a w starszej pisze, że uszkodzony adres. Wiem, że najlepszym sposobem byłoby spod dosa, jednak nie bardzo wiem jak, szukałem już dużo i nie znalazłem dobrej instrukcji. A aktualizacja online nie wchodzi w grę.

Dodane 30.07.2010 (Pt) 13:04

Zaktualizowałem biosa do najnowszej wersji. Teraz Po włączeniu kompa (dysk podłączony, zworka ustawiona) bios nie znajduje dysku. Zawsze przy napisach początkowych jeszcze w dosie wyświetlają mi się dwa sloty SATA i powinna się wyświetlić nazwa dysku. Nie została ona wyświetlona. Trzeba instalować jakieś sterowniki to biosa czy podczas instalacji Windy podać tylko stery sata i znajdzie dysk?